Verstappen chtěl jezdit s Red Bullem na Nürburgringu, ale dostal zákaz

Max Verstappen říká, že konzultant Red Bullu pro motorsport Helmut Marko mu zakázal zúčastnit se nadcházející předváděcí jízdy týmu Red Bull na Nürburgring Nordschleife.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 16. 06 2023 — Jiří Košta

Sebastian Vettel pojede nechvalně známou trať dlouhou 20,8 kilometrů v Red Bullu RB7, s nímž vyhrál v roce 2011 mistrovství světa. Akce se má zúčastnit i Daniel Ricciardo s monopostem o rok starším.

Verstappen však řekl, že Marko dal jasně najevo, že hvězdný jezdec týmu se nebude moci zúčastnit.

„Chtěl jsem tam jet, ale Helmut mi to nedovolil, protože věděl, že se pokusím jít až na limity,” prozradil pilot.

Vozy F1 se na impozantním okruhu, na kterém se naposledy konalo mistrovství světa v roce 1976, potýkají jen zřídka. Verstappen, který je na dobré cestě vyhrát pro tým svůj třetí titul mistra světa v řadě a je nasmlouvaný, aby za ně jezdil minimálně do roku 2028, řekl, že nechtěl dělat zbytečné problémy tím, že by tým požadoval, aby se akce zúčastnil.

„Přijde mi to docela vtipné. Slyšel jsem, že se to chystá, a s Helmutem jsme seděli u stolu, když na to přišlo téma, a on řekl: Ne, ne, ne, tam nejedeš.”

Na otázku, zda by se pokusil překonat traťový rekord – 5:19.550, který zajel Timo Bernhard v Porsche 919 Hybrid Evo, upraveném voze WEC – Verstappen odpověděl: „Určitě bych to zkusil.”

Upozornil však, že Vettel a Ricciardo budou muset pro svůj vzhled na okruhu použít speciální demonstrační pneumatiky, které omezují výkon.

„Nemůžete mít demo pneumatiky, potřebujete nějaké pořádné pneumatiky, což není povoleno,” řekl.

Verstappen řekl, že touží po tom, aby se jednoho dne svezl v “zeleném pekle”.

„V ideálním případě by to ve voze F1 bylo nejlepší. Ale pokud to není povoleno ve voze F1, pravděpodobně jednoho dne ve voze GT3 nebo tak.”

Jen pro zajímavost. Když se snažil dnešní šéf Mercedesu Toto Wolff překonat traťový rekord s pohárovým Porsche, měl těžkou nehodu, při které málem přišel o život. Tento incident ukončil jeho závodní kariéru.

Haomo.AI prezentuje autonomní generativní model – eFORMULE.cz (formulee.cz)