Za změnou pravidel stojí ve skutečnosti mladí piloti

Příliš velké úspěchy mladíků, jako je třeba Max Verstappen, stojí za změnou pravidel. Alespoň takové je tvrzení bývalého bývalého technického šéfa Williamsu a v současnosti komentátora a analytika televizní stanice Sky Sports, Pata Symondse.

Štítky: Max Verstappen Pravidla Zveřejněno 22. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

O co vlastně jde? Oproti loňskému roku mají vozy letos podstatně vyšší aerodynamický i mechanický přítlak, což se v testech projevilo rychlejšími časy na kolo zhruba o tři vteřiny. Rychlejší jízda současně klade na piloty větší fyzické nároky – podobně jako tomu bylo v minulosti.

„Z mého úhlu pohledu nezlepší podívanou to, že vozy budou rychlejší o několik vteřin na kolo,“ zamýšlí se Pat Symonds. „Ten nápad vzešel ještě od Bernieho (Ecclestona) a prošel Strategickou skupinou. Bernie se cítil být uražený z toho, že teprve sedmnáctiletý kluk (Max Verstappen) může závodit v F1 a být úspěšný.“

omv-banner

Ecclestone tak podle Symondse doufal, že nová pravidla zamezí vstupu mladíků do královny motorsportu. „Domnívali se, že když vozy zrychlí o pět vteřin na kolo, budou mnohem náročnější na řízení, a to hlavně pro mladé jezdce. Ve skutečnosti je to naopak. Osobně si nemyslím, že je špatná věc mít v F1 sedmnáctileté mladíky. Pokud chcete zaujmout mladé publikum, musíte mít mladé piloty,“ má jasno bývalý technický šéf Williamsu.

Zdá má Pat Symonds pravdu, to se teprve ukáže. Z toho, co prozatím bylo vidět, se však zdá, že myšlenka Bernieho Ecclestona přece jen částečně zafungovala. V předsezonních testech měl totiž na kontě nejvíc jezdeckých chyb jediný nováček v letošním poli – osmnáctiletý Lance Stroll ve Williamsu.

Diskuse k článku

Napsat komentář