Bottas: Nejsem žádná stájová dvojka. Dokážu vám to

Valtteri Bottas má pro letošní sezonu jasný cíl – udržet se v Mercedesu. Měřítkem úspěchu proto bude forma Lewise Hamiltona. Za ním v testech zaostával, avšak vyzývá k trpělivosti.

2 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 22. 03 2017 — Josef Nekvinda

Po přestupu kariéry, který Valtteri Bottas učinil během zimní pauzy přesunem z Williamsu do Mercedesu, čelí finský pilot velkému tlaku. Jeho kvality jsou neustále poměřovány s těmi Lewise Hamiltona. Navíc Mercedes se nechal slyšet, že své nové akvizici dává jen pár závodů na to, aby předvedla, jak moc je vhodná na tuto pozici. Už během testování byl proto Bottas jedním z center, kam se upírala velká část pozornosti. A tak zatímco se line všeobecný názor, že Hamilton bude pro finského rychlíka nedostižný, sám Bottas pochybovačům vzkazuje: „Neukázal jsem vše, čeho jsem schopen.“

Přímé srovnání se pochopitelně nabídne až za několik desítek hodin, kdy odstartuje Grand Prix Austrálie. Přesto například Niki Lauda, a nejen on, po testech poukazuje na statistické srovnání obou pilotů, kde čísla hovoří pro Lewise Hamiltona. Zejména v jízdách na dlouhou vzdálenost.

„Ačkoliv jsem seděl v autě poprvé, tak by se dalo říct, že jsem si na všechno rychle zvykl. Auto se chovalo úplně jinak, než na co jsem byl doposud zvyklý. Ale každý den jsem cítil, a i viděl, že se zlepšuji v jízdách na kratší i delší vzdálenosti. Na samém konci testů jsem pak začal být víc a víc jistější.

Podle toho, co jsem zatím viděl, se zdá, že jsem docela blízko (Hamiltonovi, pozn. red.). Avšak je to jen testování, na dráze jsme se vždy pohybovali v jinou denní dobu, plnili odlišné plány a programy, takže je nemožné srovnávat. To zjistíme zanedlouho a pro mě bude letošní rok, odhaduji, o velkém zlepšování se,“ tvrdí Valtteri Bottas úvodním podnikem sezony.

Z dosavadního chování Mercedesu je tedy patrné, že si Fin bude muset sedačku i pro sezonu 2018 zasloužit. Zvlášť, když k mání, respektive jednání bude moci být zahájeno s čtyřnásobným šampionem Sebastianem Vettelem, kterému běží poslední rok platnosti smlouvy u Ferrari. Ve vzduchu také visí potenciální riziko, že se Fin stane nepopulárním pilotem číslo dvě, pokud nebude schopen konkurovat Hamiltonovi. Takové situace se ale Bottas rovněž neobává.

„Mercedes nemá pilota číslo jedna a dvě, takže je teď na mně, abych to dokázal. Dokud budu dělat svou práci, která má hranice totožné s možnostmi auta, budeme za dobře. A já vím, že na to mám. Pochopitelně je to velká výzva, velká příležitost. Já ale vidím věci pozitivně. Vidím velkou příležitost mé kariéry bojovat o vítězství a doufejme i o celý šampionát.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Bottas: Nejsem žádná stájová dvojka. Dokážu vám to”

  1. koudaa napsal:

    Tak určitě víc závodník než Rosberg!!!!!

  2. ricky61 napsal:

    Bottas bude dalším finem co získá titul 🙂

Napsat komentář