Jak se může Red Bull ještě zlepšit?

Rudí býci předvedli téměř dokonalou sezonu. Max Verstappen přesto věří, že mohou být ještě lepší. Ve které oblasti našel nějaké nedostatky?

Štítky: Red Bull Zveřejněno 6. 12 2023 — Petr Horák

Trojnásobný šampion vyhrál 19 z 22 závodů, celý tým pak prohrál pouze s Carlosem Sainzem v Singapuru. V závěru sezony ale bylo vidět, že soupeři vyvíjí a přibližují se. Red Bull tak má bezesporu terč na zádech.

“Je těžké to odhadnout, ale my samozřejmě také pracujeme na našem autě a snažíme se ho zlepšit. Myslím, že známe slabiny našeho auta a budeme na nich pracovat. K tomu se budeme rozhodně snažit udělat naše silné stránky ještě silnější,” popsal Verstappen cíle týmu pro zimní přestávku.

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ PŘEDPREMIÉRU FILMU FERRARI S EXKLUZIVNÍ TALKSHOW: VSTUPENKY

Co se týče konkrétních slabin, Verstappen zmínil Singapur a městské okruhy obecně. “Samozřejmě tam slabiny jsou, koukněte se na Singapur. Obecně na městských okruzích se trochu trápíme, i třeba ve Vegas. Pomalé zatáčky rozhodně nejsou předností našeho auta, stejně jako jízda po hrbolatém povrchu a po obrubnících, takže tam se určitě můžeme zlepšit,” pojmenoval Max Verstappen oblasti, na kterých musí Red Bull zapracovat, pokud si chce svou výsadní pozici udržet i příští sezonu.