McLaren nestihne příští rok ukázat plný potenicál

Tým z Wokingu předvedl letos ohromné zlepšení v průběhu sezony. I přes to si ale Zak Brown myslí, že příští rok nebude vidět plný potenciál týmu.

Štítky: McLaren Zveřejněno 6. 12 2023 — Petr Horák

Po nepovedeném začátku sezony se MCL60 stalo díky velkým upgradům v Rakousku a Singapuru místy až druhým nejrychlejším autem. I díky tomu dokázal tým získat dvojité pódium v Japonsku a Kataru, kde Oscar Piastri dokonce vyhrál sprint. Právě kvůli špatnému startu do ročníku ale McLaren nemohl doufat v lepší než čtvrté celkové místo.

Mimo trať ve Wokingu investovali do nového větrného tunelu, najali asistenta Adriana Neweyeho, Roba Marshalla, a také přijde David Sanchez z Ferrari. Tito dva budou pilířem nového technického vedení pod šéfem Andreou Stellou.

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ PŘEDPREMIÉRU FILMU FERRARI S EXKLUZIVNÍ TALKSHOW: VSTUPENKY

Zak Brown ale očekává, že plný potenciál týmu se ukáže až v roce 2025. “Máme všechno potřebné, jen ještě potřebujeme trochu víc času. Upgrady nebyly vyráběné naší nejnovější technologií, kdežto teď máme vlastní větrný tunel, máme nový simulátor, novou výrobní jednotku. Tohle je pro nás vzrušující, protože zatím jsme z toho nedokázali těžit.

“Už teď máme v týmu skvělé lidi, ale ještě očekáváme několik velkých lidí, kteří nastoupí v lednu. Ale samozřejmě pro nás už rok 2024 začal. V lednu budeme mít všechno na svém místě, ale sezona 2024 už začala, takže nejspíš až v roce 2025 dokážeme všechno maximalizovat a naplno využít. Ovšem i z příští sezony mám dobrý pocit.

“Andrea a celý tým předvedli obrovské úsilí a skvělou práci. Upgrady byly fantastické. Jezdci jsou také výborní, od motoru Mercedes máme velký výkon, takže to byla divoká jízda,” zhodnotil situaci svého týmu Zak Brown.