Jak bude Mercedes řídit vztah nové dvojice pilotů

Když z Mercedesu odešel Valtteri Bottas, odešel s ním i jeden velký aspekt – klid a jistá harmonie uvnitř týmu. Od letošní sezony Fina nahradil George Russell, šéf Mercedesu Toto Wolff vysvětlil, jak se tým pokusí korigovat svou novou jezdeckou sestavu.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 24. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas v posledních několika letech vytvořili harmonický a funkční prototyp moderního týmu formule 1. Během vzájemných pěti let u Mercedesu nepanovala v týmu napjatá atmosféra, a to Mercedes stavilo do silné pozice.

Nicméně, nic netrvá věčně a finský závodník na konci loňské sezony ukončil své působení u stříbrných šípů. Letos bude Bottas závodit pro Alfu Romeo a u Mercedesu jej nahradí George Russell, mladý a velmi talentovaný závodník.

Riziko, že uvnitř týmu propukne anarchie a vzájemná rivalita je tak nyní mnohem větší, než tomu tak bylo v posledních letech. Toto Wolff ale teoretické situace plánuje řešit okamžitě, s klidnou hlavou a otevřeně, komunikace v týmu je podle Rakušana velmi důležitá.

„Letos máme zajímavou situaci… na jedné sedačce máme nejlepšího pilota své generace a na té druhé pilota, který se může v budoucnu stát velkou hvězdou tohoto sportu. Tím se jistě změní i dynamika v týmu, na kterou jsme připraveni.

Doufám, že jak z Lewise a z George, tak i jejich vzájemné spolupráce dostaneme to nejlepší a budeme schopni postavit a vyvíjet velmi konkurenceschopný monopost. Musíme se snažit udávat směr v jejich vzájemném vztahu.

Pro George bude letos těžké se Lewisovi vyrovnat. On (Hamilton) dostal nedávno těžkou ránu, je to ale ten typ člověka, který se oklepe a vrátí se silnější. To je také mentalita naší stáje, a proto k nám Lewis tak dobře zapadl.

George se musí první rok s týmem hlavně se vším dostatečně seznámit, vše pochopit, učit se od Lewise a časem se dostane i on do velmi zajímavé pozice, věřím tomu a nemohu se dočkat, až oba uvidím na trati, uzavřel Wolff.