Jacques Villeneuve: mistr světa, ale i hudební skladatel

Kanadského pilota netřeba představovat. Málokdo však ví, že Jacques Villeneuve roku 2007 vydal své první, ale také poslední hudební album.

1 Štítky: Historie Jacques Villeneuve Zveřejněno 20. 02 2020 — Lukáš Podstata

Villeneuve se během své závodní kariéry stal mistrem světa formule 1, série CART a také opanoval legendární závod Indy 500. Během sezony 2006 však Kanaďan dal motorsportu sbohem a rozhodl se vydat novou cestou. Tím byla hudba, kterou tolik miloval. Už během své jezdecké kariéry složil několik písní.

Ani ne po roce od pověšení závodních bot na hřebík spatřila světlo světa debutová deska, která nesla název Private Paradise. Většinu písní složil samotný Jacques a vyjma zpěvu také hraje jako doprovod na kytaru. Kritiky nebyla nová deska přijata příliš pozitivně a ve svých recenzích se shodli na tom, že pro náročnějšího posluchače můžou být skladby zajímavé, ale jako celek není album příliš povedená.

Jedna ze skladeb z Private paradise se jmenuje „Otec“. Text je o otci kanadského pilota, kterým byl legendární Gillese Villeneuve, jenž tragicky zahynul při kvalifikaci na GP Belgie. V této skladbě spolu zpívali Jacquese spolu se svojí sestrou Melanie o vzpomínkách na svého otce. Pro všechny fanoušky motorsportu, kteří znají osud této kanadské rodiny, se tato píseň stala do jisté míry velmi dojemnou.

Premiérové a zároveň poslední album Jacquese Villeneuve se však příliš neprodávalo, ale pokud jste opravdovými fanoušky formule 1, tak rozhodně alespoň ze zvědavosti stojí za poslech.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Jacques Villeneuve: mistr světa, ale i hudební skladatel”

  1. Ph.Nguyen napsal:

    Další jezdec – skladatel, kterého znám, je už jen Jaime Alguersuari

Napsat komentář