Gerhardu Bergerovi se vrátilo Ferrari odcizené během GP San Marina 1995

Policie konečně našla silniční vůz Ferrari, který kdysi patřil Gerhardu Bergerovi - 28 let poté, co byl odcizen.

Štítky: Ferrari Gerhard Berger Historie Zveřejněno 4. 03 2024 — GPF1.cz

Při Velké ceně San Marina v Imole v roce 1995 byla dvěma jezdcům odcizena vozidla, přičemž Bergerův vůz F512M byl nahlášen policii, ale hledání stroje se nedařilo. V roce 2023 však bylo oddělení pro organizovaný zločin ve vozidlech londýnské metropolitní policie informováno společností Ferrari o potenciálně ukradeném voze, který se kupec snažil dovézt do Spojených států ze Spojeného království.

Policejní jednotka rychle provedla vyšetřování a zjistila, že vůz byl krátce po odcizení odeslán do Japonska a poté skončil ve Spojeném království v rámci přípravy na vývoz do USA prostřednictvím zprostředkovatele.

Pouhé čtyři dny po zahájení vyšetřování měla jednotka k dispozici vozidlo, jehož hodnota se odhaduje na přibližně 350 000 liber (přes 10 milionů korun).

“Odcizené Ferrari – jehož hodnota se blíží 350 000 liber – bylo pohřešováno více než 28 let, než se nám ho podařilo vypátrat za pouhé čtyři dny,” vysvětlil policista Mike Pilbeam, který vedl vyšetřování. “Naše pátrání bylo pečlivé a zahrnovalo kontaktování úřadů z celého světa. Rychle jsme spolupracovali s partnery, včetně Národní agentury pro boj proti trestné činnosti, a také s Ferrari a mezinárodními prodejci automobilů, a tato spolupráce nám pomohla pochopit původ vozidla a zabránit jeho odjezdu ze země.”

Druhý vůz je stále pohřešován, zatím nebylo provedeno žádné zatčení, protože vyšetřování stále pokračuje.