Co dokázal Sainz se povedlo naposled Bergerovi před 27 lety

Pokus Maxe Verstappena vyrovnat rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství ve velkých cenách skončil, když mu po startu Velké ceny Austrálie začala hořet pravá zadní brzda. To otevřelo dveře Carlosi Sainzovi, aby zaznamenal pozoruhodné vítězství při svém návratu, dva týdny poté, co byl nucen vynechat předchozí velkou cenu po operaci slepého střeva. PODCAST Z…

Štítky: Carlos Sainz Historie Zveřejněno 27. 03 2024 — GPF1.cz

Pokus Maxe Verstappena vyrovnat rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství ve velkých cenách skončil, když mu po startu Velké ceny Austrálie začala hořet pravá zadní brzda.

To otevřelo dveře Carlosi Sainzovi, aby zaznamenal pozoruhodné vítězství při svém návratu, dva týdny poté, co byl nucen vynechat předchozí velkou cenu po operaci slepého střeva.


PODCAST Z AUSTRÁLIE: KOLO na KOLO: VYHRÁLO BY FERRARI I S VERSTAPPENEM NA TRATI?


Už dlouho se nestalo, aby jezdec vynechal závod kvůli nemoci a po návratu vyhrál. Mezi těmi, kteří se k tomu od té doby přiblížili, je například Lewis Hamilton, který se v roce 2020 nezúčastnil Velké ceny Sakhiru poté, co se nakazil kovidem, ale při svém návratu v následujícím závodě v Abú Zabí dojel na stupních vítězů.

Michael Schumacher to mohl dokázat, když se v roce 1999 vrátil k závodění při Velké ceně Malajsie, když vynechal předchozích šest závodů se zlomenou nohou. Musel však pomoci svému týmovému kolegovi Eddiemu Irvinovi v boji o titul, a tak se vzdal vítězství, které mohl získat, a skončil druhý za druhým Ferrari.

O dva roky dříve se Gerhard Berger stal posledním jezdcem, který zvítězil po návratu z nucené absence. Po operaci zánětu dutin vynechal tři závody a vrátil se na Hockenheimring, kde smetl konkurenci a zvítězil z pole position. Bylo to jeho poslední vítězství v kariéře.