Hülkenbergova nehoda přišla ve špatnou chvíli. Ztratí kvůli ní místo?

Šéf týmu Renault Cyril Abiteboul přiznal, že nehoda Nika Hülkenberga z GP Německa nepřišla ve šťastný okamžik, jezdce by dokonce mohla připravit o místo.

2 Štítky: Nico Hülkenberg Renault Zveřejněno 31. 07 2019 — Lukáš Podstata

Velká cena Německa dlouhou dobu vypadala pro Hülkenberga nadějně. Po nehodě Charlese Leclerca a Lewise Hamiltona se dokonce dostal na průběžné druhé místo. V tu dobu jel Němec o svůj životní výsledek, protože ve své kariéře ještě nikdy nedokázal dosáhnout na stupně vítězů.

Bohužel pro něho a tým Renault přišla ve 41. kole jezdecká chyba v předposlední zatáčce. Pilot doklouzal přes dragster dráhu do bariéry a zůstal zahrabaný v kačírku, ze kterého se nedokázal vymanit a musel odstoupit.

„Musíte přemýšlet o psychologické stránce jezdce, nemůžete ho vinit, když se dnes událo tolik věcí,“ zastal se svého pilota Abiteboul, který přiznal, že on i celý tým měl v očích slzy, když viděl klouzat monopost Renault do bariéry.

Vzápětí však dodává, že načasování nehody nebylo pro další kariéru Hülkenberga u Renaultu zrovna vhodné: „Buďme upřímní, nehoda přišla v období důležitých diskuzí o budoucnosti týmu. My přemýšlíme o našich možnost a Nico o tom ví. Je to lidský a zároveň sentimentální přístup, protože je s námi již tři roky.“

Německý pilot momentálně nemá platnou smlouvu pro příští ročník a spekuluje se o možnosti, že by Němce mohl od následující sezony nahradit mladý Esteban Ocon.

Nehodou Nica Hülkenberga nepovedený víkend pro tým Renault neskončil.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Hülkenbergova nehoda přišla ve špatnou chvíli. Ztratí kvůli ní místo?”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Já myslím, že si ho nakonec nechají.

  2. krakra napsal:

    Není pravda, že by přišel o stupně vítězů, protože před sebou měl eště přes 20 kol.

Napsat komentář