Audi provádí v Sauberu změny, dopad to má i na “rozladěného” Bottase

Valtteri Bottas byl zřejmě poněkud nespokojen s rozhodnutím týmu Sauber, který mu pro víkendovou Velkou cenu Miami F1 přidělil nového závodního inženýra.

Štítky: Audi Sauber Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 05 2024 — GPF1.cz

Ve čtvrtek vyšlo najevo, že Bottas bude mít pro Miami nového závodního inženýra. Bývalý jezdec Mercedesu od svého nástupu do týmu na začátku roku 2022 spolupracoval s Alexem Chanem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o sprintový víkend, bude pro úspěšný víkend klíčové vyladit nastavení vozu relativně brzy.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

 

Zákulisní informace uvádějí, že v Sauberu panuje v důsledku změny “neklid”.

Na tiskové konferenci FIA se Bottas domníval, že “náhlá změna” neusnadní víkend.

“Myslím, že je to spíše otázka pro tým. Byla to docela náhlá změna,” řekl Bottas. “Je to sprintový víkend, takže práce s čerstvým člověkem nebude snadná, ale snažíme se z toho samozřejmě vytěžit maximum. Dostává se mu velké podpory, ale ano, je to docela náhlá změna.”

Zdá se, že Audi ovlivňuje dění v Sauberu před jeho převzetím v roce 2026, Bottas se odvolává na “rekonstrukci”.

“Myslím, že je to součást rekonstrukce týmu,” dodal. “Někteří lidé odcházejí, někteří přicházejí a samozřejmě mnoho z těchto rozhodnutí není v mých rukou. Myslím, že to vypovídá o tom, že se věci mění. Dochází ke změnám, samozřejmě některé změny jsou dlouhodobé.

Neznám všechny důvody, které stojí za každým rozhodnutím, které se dělá, ale prostě to vypovídá o tom, že dochází ke změnám, lidé odcházejí, lidé přicházejí – to je asi tak všechno.”

Bottas v roce 2024 ještě nezískal ani bod – má však dobrou formu. V posledních devíti závodech překonal týmového kolegu Zhou Guanyu – pouze dva další jezdci na startu mají lepší bilanci proti svým týmovým kolegům.