Hrdina minulého závodu: Omlouvám se

Ital Antonio Giovinazzi byl nucen se omluvit svému týmu po tvrdé havárii v úvodu kvalifikace na GP Číny. Do nešťastného okamžiku si užíval své chvíle slávy, které byly nastartovány velmi solidní premiérou v Austrálii před čtrnácti dny.

Štítky: Antonio Giovinazzi Sauber Zveřejněno 8. 04 2017 — Tomáš Richtr

Třiadvacetiletý Ital pokazil výjezd z poslední zatáčky v první části kvalifikace. Roztočil se a tvrdě narazil do bariéry z pneumatik. Na rozdíl od Romaina Grosjeana z týmu Haas, kterému se povedlo to samé, jen se bariéře vyhnul.

Není bez zajímavosti, že následné vyvěšení žlutých vlajek nařizující ostatním pilotům zpomalit zajistilo Giovinazzimu postup do prostřední kvalifikační části Q2. Což mu ale přirozeně bylo k ničemu.

Giovinazzi byl povolán do služby v sobotu ráno před kvalifikací na Velkou cenu Austrálie. Navzdory menší chybě v naprosto stejné fázi kvalifikace si vysloužil velký respekt, a tím spíš za výkon v závodě, který dojel až do cíle, byť se dvěma koly ztráty, ale na slušném 12. místě. Od čtvrtka do pátku se pak Giovinazzi těšil velké pozornosti reportérů a televizních štábů. Přišla kvalifikace a po ní omluva.

„Je samozřejmě velkým zklamáním, jak kvalifikace skončila,“ řekl Giovinazzi poté, co vylezl z vraku svého vozu Sauber. „Až do poslední zatáčky bylo všechno v pořádku. Už v tu chvíli jsem byl v Q2 a dál zlepšoval svůj čas. Ale příliš jsem tlačil na pilu, najel jsem na trávu na výjezdu z poslední zatáčky a dostal smyk. Za to, co se stalo, se týmu omlouvám. Zítra udělám všechno pro to, abych podal dobrý výkon.“

Diskuse k článku

Napsat komentář