Bottase štve ztracená tisícina. Jde o 6 centimetrů

Lewis Hamilton je nadšený, také v kvalifikaci na Velkou cenu Číny se mu totiž podařilo zajet nejrychlejší čas a vybojovat pole position. Týmový kolega Valtteri Bottas se opět nevešel do první řady, na druhého Sebastiana Vettela přitom tentokrát ztratil pouhou tisícinu sekundy.

Štítky: GP Číny Mercedes Zveřejněno 8. 04 2017 — Pavel Fabry

Hamilton je spokojený, že Mercedes znovu prokázal svoji kvalifikační rychlost a i přes nedostatek pátečního tréninku kvůli počasí porazit Ferrari v přímé bitvě o pole position. Britovi se podle jeho slov podařilo schovat si nejrychlejší kolo do úplně posledního, rozhodujícího pokusu.

“Dosud to byl samozřejmě zajímavý víkend, včera jsme nemohli jezdit,” řekl Hamilton. “Pro nás pro všechny to byla výzva, snažili jsme se spoustu včerejší práce nacpat do dnešního dopoledne. Ferrari bylo v tréninku a pak i v kvalifikaci tak rychlé. Věděli jsme, že to bude těsné a že budeme muset vytáhnout všechny svoje trumfy z rukávu, abychom je porazili.

Mně se dařilo v průběhu stále ukrajovat a ukrajovat a nakonec zajet svoje nejrychlejší kolo ve svém posledním kole, což je vždycky cílem, ale ne vždycky to tak vyjde. To kolo nezačalo tak dobře jako moje předchozí pokusy. Pak už to ale bylo jen lepší a lepší. Do poslední zatáčky jsem vjížděl s velmi dobrým pocitem, věděl jsem, že jsem o pár desetin rychlejší. Do čtrnácté zatáčky ale člověk vždycky přijíždí trochu s nervy, chce totiž brzdit pozdě a získat čas, ale je snadné ztratit víc, když to tam pokazíte.

S dneškem jsem velice spokojený a jsem ohromně vděčný za to obrovské úsilí, které tým vynaložil, abychom mohli zůstat v téhle bitvě. Právě teď je to vzrušující tak jako nikdy. Opravdu s ostatními bojujeme a o tom celé závodění je. Pokaždé, když vyjedete na trať, vás to nutí posunout laťku zase o něco výš, což miluju.”

Bottas znovu zklamaný, na první řadu tentokrát chyběla jediná tisícina

Valtteri Bottas se ani na startovním roštu Velké ceny Číny nepostaví do první řady, stejně jako před dvěma týdny v australském Melbourne. Mimo týmového kolegy Hamiltona jej totiž znovu porazil také Sebastian Vettel v barvách Ferrari. A přestože v Albert Parku jej Němec překonal rozdílem pouhých 0,025 sekundy, v Šanghaji už Finovi méně chybět nemohlo – jediná tisícina sekundy!

“Jedna tisícina sekundy na tomto okruhu není zrovna moc. Je to opravdu škoda, že se (Vettel) vmáčkl mezi nás,” posteskl si Bottas. “Jo, je to škoda, ale závod se jede zítra, jako tým startujeme na prvním a třetím místě a to je dobrá startovní pozice. Počasí zítra může být popravdě jakékoliv.

Lewis byl dnes silný a Ferrari dnes bylo silné, dnes jsme čekali vyrovnanou bitvu na trati a myslím, že zítra to bude vypadat stejně.”

Bottas v Melbourne absolvoval svoji závodní premiéru pro tým Mercedes. Do Číny už podle svých slov přijel s odlišným pocitem.

“Když jsem nastupoval k tomuto víkendu, měl jsem v porovnání s Melbourne odlišný pocit,” řekl. “Ten jeden celý závodní víkend, odjet kvalifikaci a závod a dojet na pódiu, to byl hezký start. Rozhodně se cítím více v pohodě. Ve všech ohledech se musím opravdu hodně učit a každý den a s každým kolem v autě se cítím lépe a lépe.”

Šéf týmu Toto Wolff prozradil, že časový rozdíl 0,001 sekundy odpovídá co do délky šesti centimetrům.

Diskuse k článku

Napsat komentář