Honda naznačila, že si nepřeje Gaslyho start v Austinu

Upřednostnila by raději jeho účast v japonské formuli Super, kde Gasly bojuje s Hondou o titul proti vozu poháněnému motorem Toyota. Japonský motorář na druhou stranu chápe, že dává smysl spíše Gaslyho start v Grand Prix USA F1.

Štítky: Honda Pierre Gasly Zveřejněno 8. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Gasly, šampion GP2 z roku 2016, nahradil v Malajsii a Japonsku Daniila Kvjata. V rámci japonské Grand Prix byl rovněž oznámen přesun Carlose Sainze do Renaultu už pro závod v Austinu. Toro Rosso, které od příští sezony bude nově jezdit s motory Honda, tak ohlásilo, že v USA a vlastně i zbytku sezony za něj budou nastupovat Gasly a navrátilec Kvjat.

Přestože Velká cena USA koliduje s posledním závodem japonské formule Super na Suzuce, kde letos Gasly nastupuje a kde má slušnou šanci na titul. Sám Francouz prohlásil, že raději vynechá formuli Super, aby mohl jet v Austinu, to se ale nelíbí Hondě – i když oficiálně, jak již bylo řečeno, je Gasly „nominován“ pro americkou GP.

„Jsme přesvědčeni, že by měl Gasly závodit v Austinu s Toro Rosso,“ prohlásil šéf Hondy Masashi Yamamoto. „Chceme, aby tam závodil. Ale kdyby byl kdokoliv, kdo by mohl jet místo něj v Austinu, byli bychom rádi mít ho na závodě formule Super. Ale do ničeho ho netlačíme.“

Situace je pro Hondu otázkou prestiže, protože Gasly vede o půl bodu před pilotem závodícím s motorem Toyota. „Samozřejmě je pro Hondu důležité vyhrát titul ve formuli Super, ale myslíme si, že prioritou je mít Gaslyho v F1. Poradce Red Bullu Helmut Marko si myslí, že je důležité získat titul ve formuli Super, ale taky si myslí, že F1 je prioritou. Takže s ním souhlasíme,“ uvedl dále Yamamoto.

„Nemůže jet oboje najednou,“ prohlásil Helmut Marko. „Musíme se rozhodnout. Máme i plán B, ale ten vám nemohu prozradit.“

Diskuse k článku

Napsat komentář