Palmer vysvětlil svůj odchod: Sainz musel do auta ještě letos

Jolyon Palmer ven z auta, Carlos Sainz za volant. Tak vypadá situace v Renaultu, k níž došlo o čtyři závody dříve, i když se o ní spekulovalo už od samotného podpisu smlouvy španělského pilota s francouzskými motoráři. „Abiteboul chtěl, aby Carlos za Renault závodil ještě letos,“ komentoval odcházející Palmer.

Štítky: Carlos Sainz Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 9. 10 2017 — Josef Nekvinda

Oznámení přišlo v sobotu. Jeho sdělením bylo stáhnutí se Jolyona Palmera z Renaultu, a tím uvolnění cesty pro talent jménem Carlos Sainz už pro zbytek sezony 2017. Žluté auto s číslem 30 se na trati neukáže počínaje velkou cenou USA. Britský pilot v tomto momentu udělal krok do neznáma. Krok, který s největší pravděpodobností bude ve formuli 1 ten poslední.

„Trochu zvláštní víkend při vědomí toho, že jde po dvou letech o poslední závod za tento tým. Škoda, že to nebude v Austinu,“ posteskl si na začátek Palmer. „Carlos podepsal na příští sezonu a bylo naprosto jasné, že Cyril (Abiteboul, šéf Renaultu – pozn. redakce) jej chce v autě ještě letos.

Po tomto závodě je dvoutýdenní mezera, tudíž to načasování rozvázání poměru dávalo smysl. Pro mě je to škoda nedokončit tuto sezonu. Jsem tu už nějakou dobu, respektuji to rozhodnutí a Carlosovi spolu s týmem do budoucna přeji jen to nejlepší,“ dodává.

Kam se bude ubírat další cesta Jolyona Palmera?

Jolyonu Palmerovi se, byť se o to vlastním umem nezasloužil, od novinářů dostalo více pozornosti. Dotazován byl na nejrůznější okolnosti rozvázání spolupráce se svým týmem, kam budou směřovat jeho další kroky mimo formuli 1 nebo také, zda si už připustil, že není součástí Renaultu. „Nevím, soustředil jsem se jen na závod. Že nejsem součástí Renaultu a možná i formule 1, mi pravděpodobně dojde až v letadle na cestě domů.“

Tendenci posadit Sainze do vozu Renault R.S.17 s předstihem ještě před jeho plnohodnotným angažováním v sezoně 2018 šéf týmu Abiteboul zdůvodnil výhodnější výchozí pozicí právě na startu nacházejícího ročníku. Španělský závodník souhlasí.

„Je to dle mého velmi důležitý krok. Dává mi to možnost poznat všechny uvnitř týmu, začít pracovat se svými inženýry, adaptovat auto na můj jízdní styl a naopak sebe na auto. Počínaje tímto okamžikem, jsou tyhle čtyři závody výchozími body, které pomohou v příštím roce. A pokud se mi povede pro tým získat nějaké extra body, bude to úžasné,“ komentoval nově nastalou situaci Carlos Sainz.

Diskuse k článku

Napsat komentář