Pierre Gasly se stal spolumajitelem fotbalového klubu

Závodník týmu Alpine Pierre Gasly se stal spolumajitelem francouzského fotbalového klubu FC Versailles.

Štítky: Pierre Gasly Zveřejněno 18. 03 2024 — GPF1.cz

Gasly se stal třetím partnerem klubu, který hraje třetí francouzskou fotbalovou ligu National, a jeho rozhodnutí investovat “svědčí o jeho touze zapojit se do dlouhodobého projektu rozvoje klubu”.

Součástí dohody je také mezinárodní angažmá, které klubu pomůže v dosažení cíle stát se plně profesionálním. Prezident klubu Alexandre Mulliez řekl:

“Pierre je pro mě a Fabiena silným doplňkem. Jsem přesvědčen, že naše spolupráce bude plodná. Jako dlouholetý fanoušek F1 jsem šťastný, že máme Pierra po svém boku, abychom dosáhli všech našich cílů.”

Gasly dodal:

“Jsem rád, že se mohu zapojit do spolupráce s FC Versailles, protože jsem se vždycky chtěl věnovat profesionálnímu fotbalu. S Alexandrem a Fabienem [Lazarem] sdílíme společné hodnoty, ambice a soutěživého ducha, což nám umožní pozitivně rozvíjet klub. Je to začátek velmi krásného příběhu. Do toho, Versailles!”

Gasly je zatím nejnovějším F1 na startovním roštu, který koupil sportovní tým po Lewisi Hamiltonovi, který se stal součástí investiční skupiny stojící za týmem NFL Denver Broncos, zatímco Valtteri Bottas se angažoval, aby pomohl zachránit svůj místní hokejový tým Lahti Pelicans, když získal 10 % akcií.