Technické potíže Ferrari? Je to trochu divné, říká Räikkönen

Kimimu Räikkönenovi se nepozdávají technické problémy Ferrari z poslední doby. Podle Fina je nikdo neočekává a berou se tak nějak odnikud.

Štítky: GP Japonska Kimi Räikkönen Zveřejněno 8. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Podobně jako před týdnem jedno z ferrari postihl problém ještě před startem závodu. Tentokrát se jednalo o vůz Sebastiana Vettela, na němž selhala zapalovací svíčka. V Malajsii to byl zase Kimi Räikkonen, který nechápe, odkud se potíže berou. „Oproti loňskému roku jsme se jako tým hodně zlepšili. Ale teď, z nějakého důvodu, najednou máme zničehonic technické potíže. Je to trochu divné. Naše auta jsou perfektní, a náhle se v neděli objeví problém, který nikdo neočekává. Je to něco, na čem se musí zapracovat.“

Fin do závodu startoval z nižších pozic než je zvyklý, protože po nehodě ve třetím tréninku měnil předčasně převodovku, za což přišel trest. „Měl jsem slušný start na měkké sadě a v prvním kole jsem zkoušel získat nějaké pozice. Ale když jsem se pokusil předjet renault (Nika Hülkenberga, pozn. red.), byl jsem široký a ztratil pár míst.

S vozem to bylo po celý závod trochu obtížné, nebyl nejlépe vyvážený. Některá kola byla v pořádku, jiná o něco těžší. Na této trati je těžké následovat jiný vůz. Co se týče předjíždění jiných jezdců, tak jsme tu odvedli poměrně dobrou práci, ale zůstali jsme příliš daleko od čela,“ ví Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář