Honda letos nasadí maximálně jedno větší vylepšení motoru

McLaren se ve zbytku sezony zřejmě dočká už jen jednoho většího vylepšení své pohonné jednotky – a možná ani to ne. Prozradil to šéf Hondy Yusuke Hasegawa.

Štítky: Honda Zveřejněno 27. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Po ukončení spolupráce s McLarenem pro příští rok se Honda rozhodla změnit plán nasazování vylepšení pohonných jednotek ve zbytku sezony. Japonský motorář se nejprve, konkrétně pro závody ve Spa a na Monze, rozhodl pro agresivní přístup ve vývoji. Teď ale obrací kartu. Namísto několika drobnějších vylepšení chce Honda nasadit maximálně jednu větší úpravu ve snaze vyhnout se penalizacím. Není si ale jista, zda se jí to podaří stihnout.

„Jedním z našich cílů je minimalizovat vylepšení motoru pro zbytek sezony, protože chceme získat co nejlepší výsledky,“ prohlásil šéf oddělení Hondy pro F1 Yusuke Hasegawa. „Dříve jsme upřednostňovali zlepšení výkonu, protože jakékoliv zlepšení by se projevilo i příští rok, takže jsme nemuseli váhat s jeho představením.

Ale teď už víme, že v sezoně 2018 nebudeme pracovat se Stoffelem a Fernandem, takže se chceme soustředit už jen na letošní výsledky s McLarenem. Preferuji zisk více bodů a tím přispět týmu. Ale samozřejmě, pokud se nám podaří nasadit větší vylepšení, pak nemusíme čekat a váhat s penalizací. Zbývá šest závodů a máme v plánu nasadit poslední motor,“ tvrdí Hasegawa.

A kdy konkrétně by se McLaren mohl dočkat nového, potenciálně vylepšeného motoru? „Možná už v Malajsii, na Suzuce nebo v Americe. Z našeho pohledu se samozřejmě budeme chtít vyhnout penalizaci v Japonsku. Amerika by pro nás mohla být potenciálně dobrá s ohledem na loňský výsledek.“

Diskuse k článku

Napsat komentář