Originální Schumacherovo ferrari jde do aukce. Za sto milionů korun

Ferrari F2001. Třílitrový motor V10, výkon skoro 900 koňských sil, váha 600 kilogramů. Legendární monopost, se kterým Michael Schumacher získal čtvrtý titul mistra světa a Ferrari jedenáctý konstruktérský triumf v šampionátu. Vůz, který je momentálně v Maranellu, může získat kdokoliv, kdo dá dohromady minimálně skoro sto milionů korun českých. Jde totiž do aukce.

Štítky: Ferrari Michael Schumacher Zveřejněno 27. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Jedná se o vůz se šasi číslo 211, se kterým Michael Schumacher nastoupil do prvních dvou závodů sezony 2001 a také do slavné Velké ceny Monaka. Společnost Sotheby’s, která má aukci na starost, oznámila, že vůz se bude dražit 16. listopadu v New Yorku. Jeho cena je odhadnuta na více než 4 miliony amerických dolarů – v přepočtu tedy zhruba necelých 100 milionů korun českých.

„Jsme velmi potěšení tím, že se můžeme přidat k oslavě sedmdesáti let Ferrari ve formuli 1 nabídnutím vozu Michaela Schumachera Ferrari F2001 v listopadové aukci,“ tvrdí Gregoire Billault, šéf společnosti Sotheby’s Contemporary Art. „Ferrari a Schumacher, to jsou největší jména v historii motoristického závodění. V očích veřejnosti jsou to synonyma pro nejlepší výsledky v tomto oboru. Je tedy zcela vhodné veřejnosti nabídnout právě auto, které představuje vrchol ve svém odvětví.“

Foto: thelondoneconomic.com

Diskuse k článku

Napsat komentář