Hamilton: Usednout do nejlepšího Red Bullu by mi “nepomohlo”

Lewis Hamilton věří, že vítězství v mistrovství světa v dominantním Red Bullu "by mi moc nepřidalo".

Štítky: Lewis Hamilton Red Bull Zveřejněno 4. 12 2023 — GPF1.cz

Hamilton podruhé v řadě nevyhrál v roce 2023 žádný závod, protože Mercedes s vozem W14 výrazně zaostal za Red Bullem a Maxem Verstappenem. Poprvé od roku 2011 se také nepodařilo získat vítězství dříve všeovládajícímu týmu, jehož šéf Toto Wolff slibuje revoluci pro vůz W15 v roce 2024, kdy Hamilton usiluje o sedmý titul jezdce s týmem a osmý celkově.

Sedminásobný šampion nevyhrál od Velké ceny Saúdské Arábie 2021 a během víkendu Velké ceny Abú Zabí byla tvrzení o oslovení Red Bullu rázně odmítnuta, přičemž Hamilton na začátku roku podepsal novou dvouletou smlouvu na roky 2024 a 2025.

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ PŘEDPREMIÉRU FILMU FERRARI S EXKLUZIVNÍ TALKSHOW: VSTUPENKY

Je přesvědčen, že přebudování Mercedesu na tým, který bude vyhrávat tituly, by bylo pro jeho odkaz lepší než pouhý nástup do Red Bullu.

“Myslím na to, že jsem podepsal smlouvu, a ukázal jsem tím svůj závazek vůči týmu,” vysvětlil Hamilton médiím. “Buďme realisté, každý jezdec, který zde závodí, sní o tom, že bude sedět ve vítězném voze, a myslím, že v mých mladších letech, kdy jsem možná neměl za sebou mnoho úspěchů v dobách McLarenu, to bylo mnohem atraktivnější. Když o tom přemýšlím z pohledu závodníka, když jsem přešel do tohoto týmu, užíval jsem si přechod z úspěšnějšího týmu do týmu, který neměl úspěch s vidinou růstu a budování s týmem, protože když jsme to dělali, byl to takový lepší pocit.

Každý jezdec tady se dívá na vůz Red Bull a chtěl by s ním jezdit, a neříkám, že bych s ním nechtěl jezdit a necítil, jak je dobrý, to by chtěl každý jezdec. Máme za sebou dva těžké roky, a pokud budeme pracovat na tom, abychom byli tím autem, bude to mnohem lepší pocit než nasednout do nejlepšího auta.

To by mi moc nepomohlo, ve smyslu nastoupit do auta, které je nejdominantnější všech dob. Pracovat se svým týmem na tom, abych ho vybudoval a byl schopen ho porazit, to by bylo pro můj odkaz lepší.”