Hamilton to nechce vzdát

Lewis Hamilton byl po kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie očividně rozladěný. Brit se ale i po dalším neuspokojivém startu do nové sezony nevzdává a s Mercedesem cílí na další titul mistra světa, konec kariéry či změnu týmu neplánuje.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 19. 03 2023 — Vašek Štěpánek

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton vloni nevyhrál ani jeden závod – pro Hamiltona to bylo poprvé v kariéře. Veškeré naděje se tak přesunuly na sezonu 2023. Nicméně, ani úvod nové sezony nenasvědčuje úspěšnému roku.

Pilot Mercedesu má tak druhým rokem v řadě k dispozici vůz, se kterým pravděpodobně další trofej mistra světa nezíská a logicky se u vítěze 103 Velkých cen začíná objevovat frustrace. O konci kariéry či přesunu do jiného týmu ale zatím není řeč.

Hamilton přišel do Mercedesu před deseti lety [v roce 2013] a společně s německou stájí se radoval ze šesti titulů mistra světa a osmkrát vyhrál pohár konstruktérů. Aktuální období je nešťastné, Brit se ale nevzdává a svůj cíl chce i nadále naplnit.

„Miluji tenhle tým, jsem vděčný za každého zaměstnance, který se na našem úspěchu mohl v průběhu let podílet. Vím, že se mluví o mém možném odchodu, ale není to pravda. Nechci odcházet někam jinam. Nejsem člověk, který by utíkal.

Loňská sezona mě toho hodně naučila a byl jsem příjemně překvapen, jak moc nás rok 2022 stmelil. Vyhráváme a prohráváme jako tým. Nebudu lhát, nejsem šťastný, ale zároveň nebudu tím, kdo hodí ručník do ringu a vzdá to.

Jsem tady, abych to dokázal [získat osmý titul mistra světa] a i když to aktuálně není ideální, nevzdávám se a snažím se dělat maximum. Svému týmu věřím a také věřím tomu, že se nám podaří vrátit se mezi absolutní špičku,“ dodal Hamilton.

Šéf týmu Toto Wolff reagoval na frustraci Lewise Hamiltona a na množící se spekulace buďto o předčasném konci Britovy kariéry nebo o přesunu do jiné stáje. „Věřím, že Lewis je oddaný nám a věří, že s námi může získat další titul.

Udělám vše, abych Lewise u nás udržel a aby s námi získal další titul. Vím ale, že on [Hamilton] chápe, že šampionát vyhraje s nejlepším autem a pokud mu ho nebudeme moci dát my, tak se začne poohlížet po jiných možnostech,“ dodal k celé situaci šéf Mercedesu.