Hamilton si odvykl bojovat o tu “poslední desetinu”

Lewis Hamilton "není zvyklý" získávat poslední desetinu výkonu po letech, kdy měl "snadné auto na řízení", domnívá se Jacques Villeneuve.

Štítky: Jacques Villeneuve Lewis Hamilton Zveřejněno 22. 11 2023 — GPF1.cz

Hamilton naposledy vyhrál Velkou cenu Saúdské Arábie v roce 2021, ale ukončil svou šňůru absenci na pole position, když si v průběhu této sezony v Maďarsku vybojoval první místo na startovním roštu o 0,003 s před Maxem Verstappenem. V průběhu sezony měl Hamilton někdy slibný pátek, ale nepodařilo se mu přenést dobrou formu do kvalifikace, což ho vyřadilo z dobrých pozic na startovním roštu – dobrý pátek v Las Vegas vedl ke startu z 11. místa do závodu.

Šampion z roku 1997 Jacques Villeneuve se domnívá, že po letech dominance na čele pole není Hamilton jednoduše zvyklý na to, že musí hledat zlomky sekundy, což Mercedes ve středu pole teď potřebuje.

“Je to velmi citlivý vůz s velmi malým provozním oknem, který se dost těžko nastavuje,” vysvětlil Villeneuve o Mercedesu W14. “Zdá se, že George Russell je v tom lepší než Lewis, který strávil tolik let s autem, které se snadno řídí.

Měl více koní než zbytek startovního pole, a i když neměli správné nastavení nebo správnou strategii, stejně vyhráli.

Když se musíte vracet k základům, abyste našli tu poslední desetinu, už na to nejste zvyklí a potřebujete to znovu rozjet.”