Hamilton si chce upravit jméno

S neočekávanou novinkou přišel britský pilot Lewis Hamilton. Ten se snaží o změnu svého příjmení, čímž chce vzdát hold svojí matce.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 15. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Pilot Mercedesu to prohlásil na akci Expo 2020 v Dubaji s tím, že chce používat i příjmení svojí matky, tedy Larbalestier. Hamiltonova matka se s jeho otcem Anthonym rozešla, když byly Lewisovi dva roky.

„Mnoho lidí neví, že se moje maminka jmenuje Larbalestierová a že chci, aby to bylo součástí mého jména. Úplně totiž nechápu myšlenku, že když se žena provdá, ztratí své jméno. A chci, aby jméno mojí mámy bylo součástí jména Hamilton,“ vysvětlil úřadující vicemistr.

Kdy ke změně jména dojde, zatím není jisté. „Snad to bude brzy,“ krčí rameny. „Nevím, jestli už o prvním víkendu sezony, ale pracujeme na tom,“ dodává.

Pro úplnost dodejme, že nelze očekávat, že by Hamilton nové příjmení začal používat aktivně; na svém jméně si vybudoval úspěšnou šoubyzysnovou značku. Lze tak očekávat, že Lewis Hamiltonem stále zůstane Hamiltonem s druhým příjmením, které nebude používat – podobně je tomu u občanů španělsky mluvících zemí, kterým zůstává příjmení po otci i matce. Třeba Fernando Alonso je celým jménem Fernando Alonso Díaz.