Hamilton se na F1 nesoustředí na 100 %

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Hakkinen věří, že hlava Lewise Hamiltona se již zcela nesoustředí na závodění.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Mika Häkkinen Zveřejněno 15. 06 2023 — Jiří Košta

Hamilton je momentálně ve své sedmnácté sezoně formule 1 a za sebou má nejúspěšnější kariéru ze všech jezdců.

Brit zaznamenal více vítězství, umístění na stupních vítězů a pole position než kterýkoli jiný jezdec v historii F1, přičemž je také s Michaelem Schumacherem na sedmi titulech.

Jeho tým Mercedesu byl však posledních 18 měsíců nekonkurenceschopný, což vedlo k myšlenkám, že by Hamilton mohl hledat novou výzvu.

Zvěsti o přechodu k Ferrari pro rok 2024 se začaly objevovat začátkem tohoto roku – Hakkinen však nevidí důvod, proč by 38letý pilot přešel do italského týmu.

„Přístup Lewise Hamiltona k Ferrari by byl překvapením,” řekl Hakkinen.

„Motivují jezdce peníze? Vím, že Lewis není hlavou stoprocentně v závodění. Je to úplně normální. Ale motivují ho peníze?

Samozřejmě, že ano, ale je s tím spojeno mnoho rizik. Myslím, že je velmi nepravděpodobné, že by se přidal k Ferrari.

Vždycky říkám, že když lidé stárnou, mění se pořadí myšlenek. Vaše priority v životě se mění.

Formule 1 už prostě nebude to nejdůležitější. Nepřekvapilo by mě, když je konkurence tvrdší a objevují se mladí jezdci. To, co momentálně dělá George Russell s Lewisem z hlediska výsledku, to není jednoduchá situace.

Má Lewis dost energie na to, aby se každé ráno probudil, dal ze sebe všechno a přinesl výsledky, aby mohl porazit svého týmového kolegu? Je to pro něj ta správná budoucnost?,” ptá se Fin.

Hamilton reagoval na zvěsti o výměně za Ferrari a minulý měsíc prohlásil, že je blízko k prodloužení s Mercedesem. Jeho současná smlouva s týmem z Brackley vyprší na konci sezony v roce 2023.