Hamilton se cítil jako doma, Bottas nechápe vysokou ztrátu

Lewis Hamilton ovládl kvalifikace na domácí Velkou cenu s obrovským náskokem a přiblížil se rekordu Michaela Schumachera. Valtteri Bottas skončil až jako čtvrtý, po výměně převodovky a penalizaci navíc odstartuje z devátého místa.

1 Štítky: GP Velké Británie Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 15. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Lewis Hamilton v Silverstone získal 67. pole position a chybí mu tak jediný zisk nejlepší pozice pro start závodu, aby vyrovnal rekord Michaela Schumachera. „Byla to těžká kvalifikace jako vždycky, když je zataženo a prší. Ale v těchto podmínkách jsem vyrůstal, takže jsem se cítil jako doma. Když dráha vyschla, byl jsem schopen využít pneumatiky a poslední kola byla fantastická.“

Nejenže se Brit na domácí půdě přiblížil rekordu, navíc doslova deklasoval konkurenci, když vyhrál s náskokem více než půl vteřiny na druhého Räikkönena. „Samozřejmě jsem nečekal, že budu mít takový náskok na vozy za mnou, ale cíl je vždycky být nejrychlejší. Takže je to rozhodně skvělý pocit a jsem na sebe pyšný,“ dodal Brit.

Podobné hodnocení nabídl i Valtteri Bottas. „Kvalifikace byla těžká, obtížné podmínky pro všechny. Jakmile ale trať vyschla, bylo to jako normální kvalifikace. Akorát jsem se ve voze necítil moc dobře. Vyvážení nebylo zlé, ale chyběla mi přilnavost. Lewis podle mého zvládl lépe zahřívací kola, něco udělal jinak a dostal pneumatiky do lepší kondice. Byl ale rychlý tak jako tak.“

Fin v úvodu posledního měřeného pokusu probrzdil, ale i kdyby nechyboval, na první místo neměl. „Probrzdění v posledním pokusu mě stálo možná desetinu nebo něco málo víc, ale nevysvětluje to tak velký rozdíl, jaký mezi námi nakonec byl. Rozhodně máme auto, se kterým můžeme zajet víc. Celý víkend bylo velmi konkurenceschopné. Startovat z devátého místa na odlišné směsi by mělo být zajímavé,“ těší se Valtteri Bottas, který vyrazí na žluté, tedy měkké sadě.

Diskuse k článku

Napsat komentář