Zklamaný Ricciardo věří, že se z konce roštu může bez potíží dostat na body

Hodně protichůdná prohlášení poskytli po kvalifikaci médiím jezdci Red Bullu. Zatímco Daniel Ricciardo zůstává optimistou a věří, že po startu ze chvostu roštu může bodovat, v kvalifikaci pátý (po Bottasově penalizaci čtvrtý) Max Verstappen je frustrovaný nedostatkem rychlosti svého vozu.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Velké Británie Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 15. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo se postaral o první vážnější moment kvalifikace, když brzy po jejím začátku musel svůj vůz odstavit. „Znělo to hodně nemocně. To byla první věc. Pak jsem ztratil výkon a slyšel podivný zvuk z turba. Pořád toho moc nevím o tom, jak auto funguje, ale myslím, že vím, jak zní turbo. A co jsem slyšel, tak se nechovalo správně. Vůz běžel dál, pak se ale vše vypnulo. Myslel jsem si, že dojedu zpět do boxů, ale vše zhaslo.

Rozhodně je to velké selhání, nedokázali jsme nic udělat. Nevím, jak nás to ovlivní po zbytek víkendu. Možná přijdeme o motor, možná se dá opravit. Už pět míst za výměnu převodovky bylo špatných, ale teď jsme úplně vzadu,“ litoval Australan.

„Je to zklamání, protože v podmínkách, jako byly dneska, máme větší šanci na to být rychlí. Samozřejmě zítra je další den. Jsem jen zklamaný z toho, že jsem nemohl v kvalifikaci ukázat, co zvládnu. Čeká nás nějaká práce, abychom se dostali zpět.“

A jak Australan odhaduje, že by v závodě mohl skončit? „Ať už na mokru nebo suchu se můžu dostat do první desítky. Jsme rychlí. Viděl jsem Maxův čas, máme dobré auto. Mokro mi může pomoci získat pár pozic navíc. Uvidíme.“

Že je Red Bull rychlý, to si naopak nemyslí Max Verstappen, který poslední dobou jen velmi těžko skrývá frustraci z častých technických selhání. „Očividně nejsme nikde na celé trati dostatečně rychlí. Myslím, že celý víkend není fantastický, ani co se vyvážení týče. A když v kvalifikaci Mercedes a Ferrari použijí vyšší výkon, je těžké je porazit. Minulý víkend jsme se zlepšili. Musíme tomu porozumět,“ vysvětloval po kvalifikace Nizozemec.

Pavel Turek

Pavel Turek

Diskuse k článku

Napsat komentář