Hamilton za incident překvapivě obvinil Sirotkina. Měl by se prý poučit

Jezdec Williamsu musel vyjet mimo trať, když se mu snažil vyhnout Lewis Hamilton. Hamilton se ale při vyhýbání dostal do stejného místa jako Sirotkin. Podle Hamiltona nebyl Sirotkin v rychlém kole.

Štítky: GP Brazílie Lewis Hamilton Sergej Sirotkin Zveřejněno 10. 11 2018 — GPF1.cz

„Všichni byli v pomalém kole,“ řekl Hamilton.

„Já, Sergej a všichni kolem. Valtteri byl přede mnou a já jsem si držel jeho odstup. Snažil jsem se ujistit abych měl dobrý náskok. Poté jsem viděl, že se blížilo jedno auto rychle.

Takže jsem zatočil doleva, ale on byl také vlevo. Nebyl v rychlém kole, takže nevím na co myslel.

Všichni víme, že si musíme držet odstup, tohle nebylo správné jednání.

Celé to bylo divné. Bylo to nepochopitelné, protože za ním byl velký náskok, takže mohl mít dost prostoru pro další kolo. Doufám, že se z toho poučí.“

Sirotkin řekl, že se pokoušel zahřát pneumatiky, ale dotáhl se na Hamiltona. Přesto neobviňuje jezdce Mercedesu.

„Čekali jsme do druhé části kvalifikace déšť, takže jsem se snažil zahřát pneumatiky, když jsem vyjel z boxů. Tlačil jsem na to při průjezdu zatáčkou číslo 11 a Hamilton byl ve svém kole velmi pomalý. Protože jsem byl rychlý, tak jsem nečekal, že nechá prostor.

Oproti němu jsem jel opravdu rychle, takže jsem se stihl jen tak tak vyhnout. Viděl mě a také se pokusil zahnout. Byl jsem přibližně o 200 kilometrů za hodinu rychlejší v ten moment, takže to bylo těžké se vyhnout kontaktu.

Nicméně si myslím, že neudělal nic špatného. Byla to pouze situace ve které jsem se snažil tlačit ve svém výjezdovém kole. Takové věci se stávají.

Z pohledu pravidel je to trochu sporné. Z lidského pohledu je to normální věc.“

Diskuse k článku

Napsat komentář