Vettel unikl větší penalizaci, dostal kvůli vážení napomenutí a tým pokutu

Sebastian Vettel unikl tvrdší penalizaci za své počínání během vážení na konci druhé části kvalifikace. Dostal napomenutí a tým pokutu 25 tisíc eur. Pilot Ferrari porušil pravidla během vážení u komisařů. Vettel přitom kritizuje FIA z neférového jednání při volání jezdců na vážení.

1 Štítky: GP Brazílie Sebastian Vettel Zveřejněno 10. 11 2018 — GPF1.cz

Vettel byl povolaný do boxů během druhé části kvalifikace, protože měl vyměnit pneumatiky.

Naneštěstí byl Vettel požádán o zastavení na převážení. Jenže pilot Ferrari podle vyjádření technického delegáta FIA nevypnul motor a zpátky z váhy vyjel sám. Každý pilot musí vypnout motor kvůli tomu, aby se nepoškodila váha.

Technický delegát FIA Jo Bauer vydal zprávu, ve které je Vettel předvolán před komisaře. Jelikož nevypnul svůj motor.

„Vůz byl dovezen a vážen s běžícím motorem. Vettel odmítal vypnout svůj motor, což nemohlo určit přesnou váhu vozu. Po vážení vozu pilot odjel sám svým vlastním výkonem přičemž zničil váhu.“

Jenomže část zprávy o nevypnutí motoru nebyla pravdivá. Motor Sebastian Vettel skutečně vypnul. Komisaři následně uznali, že se této části pravidel Vettel podrobil a nedošlo k prohřešku.

Komisařům se ale nelíbilo, že Vettel vypnul motor až na váze, místo toho, aby motor vypnul před ní, aby mohl být na váhu dotlačen. Vettel navíc nedodržel příkaz FIA, aby stál na brzdách před váhou. Na váhu najel, i když před ní stál komisař FIA s nápisem „BRAKES ON“.

„A i když do komisaře nenajel, donutil jej uhnout z jízdní dráhy Vettelova auta,“ řekli komisaři. Aniž by pak Vettel počkal, až jeho auto svezou z váhy, pilot motor nastartoval a odjel sám, čímž váhu poškodil. Nikdo nebyl zraněn, ale podle komisařů se jedná o vybočení ze zavedené procedury, což bylo potenciálně nebezpečné.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel unikl větší penalizaci, dostal kvůli vážení napomenutí a tým pokutu”

  1. trencherman napsal:

    FIArrari opět na koni. Jetel je na nervy, rozseká jim váhu, poruší z pravidel co se dá a FIA řekne jen „nezlob budulínku“ 😀

Napsat komentář