Hamilton: Šampionát je ztracený, teď už jen chceme pochopit auto

Mistrovské ambice jsou pryč. Sedminásobný šampion Lewis Hamilton potažmo Mercedes se snaží hlavně pochopit letošní vůz, který se stáji z Brackley nevyvedl podle představ.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

V úvodních závodech sezony se Mercedes držel sice se ztrátou, ale přesto aspoň na dohled čelu startovního pole. V Imole však ve sprintu jezdci Stříbrných šípů zůstali po pokažené kvalifikaci až za první desítkou. „V pozadí intenzivně pracujeme, ale je to tak, jak to je,“ krčil po sobotním představení rameny Lewis Hamilton.

„Letos jsme to moc nezvládli, ale všichni pracují, jak nejvíce mohou, na nápravě,“ přiznal Brit, který se ještě před sezonou kasal, jak jeho tým nedělá chyby. Teď to ale vypadá že, při návrhu letošního vozu Mercedes nejednu hrubku udělal, což nepřímo zhoršilo i vztahy napříč stájí, viz možný slovní rozpor mezi šéfem týmu Totem Wolffem a Hamiltonem zachycený v pátek kamerami.

„Tým si prošel mnoha špatnými roky, spousta lidí tu je už víc než dvacet let,“ říká Hamilton v narážce na to, že úspěch nemohl trvat věčně. „V roce 2013 jsme na tom nebyli nejlépe, od té doby to ale bylo skvělé. Držíme pohromadě, snažíme se navzájem motivovat a tohle je situace, které čelíme. Přestože jsou všichni zklamaní, pracují na plno.

O šampionát ale samozřejmě nebojujeme. Jde nám o porozumění autu a zlepšování se v průběhu roku. Ze soboty na Imole máme alespoň nějaká data,“ dodal trpce pilot s číslem 44.

První letošní sprint patří Verstappenovi, Sainz mazal ztrátu