Hamilton usiloval o přechod do Red Bullu

Šéf Red Bullu Christian Horner prozradil, že Lewis Hamilton byl „velmi horlivý“ po odchodu z McLarenu do Red Bullu a vedla se jednání, aby se to podařilo.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Red Bull Zveřejněno 13. 03 2022 — Jiří Košta

Hamilton poprvé vtrhl na scénu formule 1 v roce 2007, prvních šest sezon své kariéry strávil s McLarenem a o rok později v roce 2008 vyhrál svůj první ze sedmi současných mistrovství světa.

Hamilton a McLaren se však v následujících letech snažili napodobit slávu, která vyhrála titul. Jeho obhajoba mistrovství světa skončila s pouhými 49 body a umístěním na pátém místě v pořadí z roku 2009. Poté následovaly špatné výsledky: P4, P5 a P4.

Než se však Hamilton před sezonou 2014 chopil toho, co bylo tehdy považováno za obrovský hazard, když se připojil k Mercedesu, mohl jít alternativní cestou.

„Lewis a já jsme měli v průběhu let pár rozhovorů,” prozradil šéf Red Bullu.

„V letech 2010 až 2013 měl velký zájem přijít a jezdit za Red Bull. V té době jsme měli Sebastiana a mít dva alfa jezdce by nedávalo smysl.”

Horner dále řekl, že strávil nějaký čas povzbuzováním Mercedesu, aby místo toho vzal Hamiltona, když se snažili v té době oslabit jezdeckou sestavu McLarenu.

„Niki Lauda byl v Mercedesu a měl velký zájem vzít Lewise a pamatuji si, že jsem ho povzbuzoval, aby ho vzal. Bojovali jsme s McLarenem a v roce 2012 měli nejrychlejší auto a cítili jsme, že Lewis v McLarenu bude větší hrozbou než v Mercedesu.

Povzbuzoval jsem Nikiho, aby utratil peníze, protože Lewis trochu váhal. Bylo by fér říci, že se to obrátilo proti mně.”

Horner odhalil vyjednávání s Hamiltonem, když mluvil o významu nové smlouvy Maxe Verstappena, která prý dává úřadujícímu mistru světa přibližně stejný roční plat jako Hamilton, odhadem 40 milionů liber ročně.

„Máme v Maxe obrovskou důvěru. Jinak bychom se nikdy nezavázali k takovému časovému měřítku. Jít do roku 2028 je v tomto sportu téměř neslýchané, zavázat se jezdci na tuto dobu. Je pro nás velkým přínosem.

Pevně ​​věří týmu a je na nás, abychom mu poskytli nástroje, aby mohl svou práci udělat. Lewis v určitém okamžiku zpomalí nebo se zastaví a samozřejmě bude mít letos obrovskou výzvu s velmi soutěživým mladým týmovým kolegou a hladovým týmovým kolegou, který bude jedním z nejlepších. George Russell je fenomenální talent.

V Maxovi, kterému je 24, jsme se snažili zamknout něco, o čem jsme přesvědčeni, že bude fialovou skvrnou jeho kariéry.

„Po vítězství na tomto prvním mistrovství světa se uvolnil strašně velký tlak. Je to v jeho životopise. Bude pokračovat v růstu.”

Škoda chystá městský elektromobil jako nástupce Citiga