Mercedes opět blafuje? Údajně nemá auto na vítězství

Lewis Hamilton prozradil svou teorii „Ferrari jedna-dva“ tím, že naznačil, že Mercedes v současné době není kandidátem na vítězství v závodech.

Štítky: Carlos Sainz Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 13. 03 2022 — Jiří Košta

Sedminásobný mistr světa vyjádřil výhrady k výkonu svého týmu během předsezonních testů v Bahrajnu, kde si Ferrari udrželo stálou pozici na špici časové tabulky.

To přimělo Hamiltona, který po druhém ze tří dnů v Bahrajnu promluvil, předpovědět, že pokud by se Grand Prix Bahrajnu zahajující sezonu konala spíše tento víkend než příští, „Ferrari by pravděpodobně získalo 1-2“.

„V tuto chvíli nejsme nejrychlejší. Ferrari vypadá nejrychleji, pak možná Red Bull a možná McLaren. Momentálně ale nejsme na vrcholu. V tuto chvíli si nemyslím, že budeme soutěžit o vítězství,” říká závodník.

Pilot Ferrari Carlos Sainz se již vyjádřil, že Mercedes skrývá reálnou rychlost na základě komentářů Hamiltonova týmového kolegu George Russella, ve kterém zvětšil Scuderii.

„Myslím, že je to typický Mercedes, typický George. Prostě nalákejte ostatní a pak přijďte na první závod a sfoukněte konkurenci, což je typické. Dělali to už pět šest let a udržují si výkon v prvním závodě,” komentuje Španěl.

Hamiltonova reakce? „Příští týden předvedeme mnohem lepší tempo, ale myslím, že lidé budou možná překvapeni. Nebo alespoň o nás lidé pořád mluví. Ale letos je to trochu jinak.

Myslím, že tentokrát máme daleko větší výzvy a nejedná se o obraty na týden, myslím, že to bude trvat trochu déle. Ale podle toho, co mi bylo řečeno, musíme najít značné tempo.”

Elektrický crossover od Jeepu na prvních snímcích