To nejzajímavější z posledního dne testování před novou sezonou

Piloti mají za sebou stovky testovacích kilometrů, ale nyní se schyluje k tomu nejhlavnějšímu. GP Bahrajnu začíná už příští týden, což znamená, že teď jde po zimní přestávce do tuhého.

Štítky: Red Bull Testy Zveřejněno 12. 03 2022 — Jiří Košta

McLaren i pro dnešek nasadil pouze Landa Norrise, jelikož se potvrdil Covid-19 u jeho kolegy Daniela Ricciarda. V případě nemožnosti závodit se k týmu připojí rezervní pilot Alpinu a šampion F2 Oscar Piastri. Australan ale nemá s novými vozy nic odjeto.

To se ale nedá říct o jeho kolegovi z Fernandovi Alonsovi z růžové stáje, který měl dnes konečně za celé testy klidnější den. Rychlost prozatím trochu schází.

Komu ale tempo neschází, to jsou jezdci Ferrari a Red Bullu, kteří se celý den přetahovali o nejrychlejší časy. Podle Mercedesu to bude právě italská stáj, která bude příští neděli slavit první vítězství roku 2022.

Co se týče stáje osminásobných šampionů, tak jak Lewis Hamilton, tak George Russell tvrdí, že jejich stříbrné šípy zatím postrádají potřebnou rychlost, čímž se nepovažují za favority na vítězství.

K favoritům ale lze řadit již zmiňovaný Red Bull, který taktéž pokračoval v testování bez větších problémů. Pro poslední den před volnými tréninky navíc tým přivezl kompletně nové bočnice, na které celý den dohlížel osobně Adrian Newey.

Zbytek světa bude pravděpodobně v podobě McLarenu a Williamsu, kteří taktéž absolvovali téměř celý testovací program bez problémů. V paddocku se hovoří o tom, že právě tyto dvě stáje mohou být tím pomyslným “černým koněm” sezony.

Za zmínku stojí, že Alfa Romeo zakončila testy odstavením svého monopostu v osmé zatáčce necelou hodinu před koncem. Pro Valtteriho Bottase to bude rozhodně náročná sezona, ale stáj sama o sobě také nevypadá úplně bez šance na pravidelné body.