Hamilton hodlá stavět na „dobré závodní rychlosti“

Za napínavou označil kvalifikaci její vítěz Lewis Hamilton, který porazil Sebastiana Vettela rozdílem pouhých 51 tisícin sekundy. Hamilton dodal, že před kvalifikací provedl tým na jeho autě velmi důležité změny v nastavení.

Štítky: Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 05 2017 — Tomáš Richtr

Lewis Hamilton své pole position získal spíše neobvykle prvním pokusem v závěrečné části kvalifikace Q3. Ten druhý byl totiž o 25 tisícin sekundy pomalejší. Třetí sektor totiž Hamilton zajel o 0,260 sekundy pomaleji a přišel o veškerý náskok, který si v prvních dvou třetinách dráhy vyjel (0,077 a 0,158 sekundy). Jenomže nejrychlejší čas ve třetím sektoru z prvního pokusu stačil na to, že nebyl nikým poražen.

„Byla to skutečně napínavá kvalifikace. Museli jsme utočit na každou milisekundu, abychom se dostali na pole position. Před kvalifikací jsme provedli nějaké změny na autě a já se po nich cítil skvěle,“ řekl Hamilton. „Navíc naše rychlost v závodním režimu vypadá dobře a tým jako obvykle odvedl skvělou práci. Snad nenudím častým opakováním se, ale lidé v továrně postavili skvělé auto a my pro ně zkusíme v neděli podat ten nejlepší výsledek.“

Týmový kolega Valtteri Bottas přiznal, že ve třetí části kvalifikace Ferrari výrazně zvýšilo tempo. Nepomohla mu ani výměna motoru.

„Vrátil jsem se ke starému motoru, takže bylo zřejmé, že budu mít trochu ztrátu,“ řekl Bottas poté, co vynechal téměř celý třetí trénink. „Bylo pro mě těžké najít rytmus, protože mě trochu trápí nestabilita zadní části auta.Nebyla to z mé strany úplně ta nejlepší kvalifikace, ale tým jako celek odvedl skvělou práci.“ Bottas dodal, že je to dlouhá vzdálenost do první zatáčky a že už ze 3. místa dokázal zajímavé věci. Ostatně po startu ze třetího místa vyhrál minulý závod v ruském Soči.

Diskuse k článku

Napsat komentář