Vettel: Je zázrak, že jsem se vůbec dostal na dráhu

Závěrečná šikana složená ze zatáček 14 a 15 byla příčinou toho, proč Sebastian Vettel přišel o pole position pro Velkou cenu Španělska. Lídr šampionátu přiznal, že mu problémy dělá celý víkend.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 13. 05 2017 — Tomáš Richtr

Vettel prohrál bitvu o pole position o pouhých 51 tisícin sekundy. Rozdíl v posledním sektoru nejrychlejších kol Sebastiana Vettela a Lewise Hamiltona byl masivních 0,487 sekundy. (Hamilton své rychlejší kolo zajel prvním pokusem, Vettel druhým.) Čtyřnásobný mistr světa přiznal, že mu závěrečná šikana instalovaná v roce 2007 dělá pořád problémy.

„Už jsem jezdím tak dlouho a odjel jsem tu hodně kol. Ale ta poslední šikana mi pořád dělá problémy,“ sdělil reportérům Vettel. „Svým prvním pokusem v Q3 jsem nebyl úplně spokojen, věděl jsem, že mám na víc. Poslední pokus byl hodně dobrý až do té poslední šikany.“

Zajímavé je, že ve druhém pokusu byl ve třetím sektoru Vettel pomalejší o 0,028 sekundy než v pokusu prvním. První dvě třetiny dráhy ale byly v jeho prospěch o 0,218 sekundy a 0,271 sekundy oproti předchozímu pokusu v Q3. Jenomže Hamilton v prvním kole zajel třetí sektor skvěle a kvůli své chybě se tam ve druhém pokusu nedokázal Vettel zlepšit, byť s předchozím pokusem v Q3 ztratil jen zmiňovaných 28 tisícin.

„Gratuluji Lewisovi,“ dodal Vettel na závěr povídání o skvělé kvalifikační bitvě. Vettelova situace byla o to horší, že Ferrari v jeho autě na poslední chvíli muselo měnit motor. V úvodu kvalifikace dostal na moment instrukci, aby auto zastavil, ale problém se podařilo rychle vyřešit.

„Velké díky celému týmu. Pomohli také lidé pracující na Kimiho autě, moc děkuji. Dokázali vyměnit motor za méně než dvě hodiny. Kdybyste viděli auto rozdělané, tak množství těch věcí, které je potřeba znovu pospojovat, je neuvěřitelné. Vypadalo to divně. U jednoho auta nanejvýš dva mechanici, zatímco mé bylo obklopeno velkou skupinou lidí. Je zázrak, že jsem se dostal na trať. Bylo by pěkné je odměnit ziskem pole position, ale třeba se nám zadaří zítra.“

Diskuse k článku

Napsat komentář