Giovinazzi zůstává u Sauberu místo Wehrleina

Stejně jako v Austrálii i ve druhém závodě sezony Pascal Wehrlein přepustí své místo třetímu jezdci Sauberu, Antoniu Giovinazzimu. Německý jezdec navíc netuší, jestli se za volant vrátí už v Bahrajnu.

2 Štítky: Antonio Giovinazzi Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 3. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Italský vicemistr GP2 Giovinazzi už debutoval v Austrálii, kde Wehrlein sice absolvoval páteční tréninky, ale posléze oznámil, že do zbytku víkendu nezasáhne následkem zranění. To utrpěl v lednovém závodě šampionů v Miami, kde kolidoval s vozem Felipeho Massy.

Wehrlein vynechal i úvodní týden předsezonních testů, ten druhý ale bez obtíží zvládl. Důvodem, proč německý šampion DTM odstoupil z prvního podniku letošní sezony, byla oficiálně nedostatečná fyzická kondice pro závod. Antonio Giovinazzi nakonec obsadil solidní dvanácté místo.

I přes ujištění ze strany Wehrleina i Sauberu, že v Číně bude za volantem opět německý jezdec, nakonec přichází zcela jiné rozuzlení. Důvod je stejný – nedostatečná fyzická kondice. Wehrlein nyní navíc připouští, že neví, jestli se se Sauberem vrátí už v Bahrajnu, nebo až v Rusku.

Zajímavou myšlenku ohledně absence Wehrleina vyslovil během přenosů z Velké ceny Austrálie expert na formuli 1 a komentátor Josef Král. Podle něj není příčinou jezdecké rošády u Sauber Wehrleinova kondice, ale marketingový boj, kdy se Ferrari snaží skrze Sauber, kterému poskytuje motory, prosadit člena své jezdecké akademie Antonia Giovinazziho.

Příspěvek sdílený GP 24 (@gp_24_gr),

Diskuse k článku

2 komentáře: “Giovinazzi zůstává u Sauberu místo Wehrleina”

  1. villonso napsal:

    Seb_fan: Moje řeč! Již v létě 2016 vyslovil jistý fanoušek Leoadrno nápad, že Ferrari na italského jezdce čeká. Kdyby se tím Italem stal Giovinazzi… Doufám, že se tak stane, ať Ferrari žije italský sen!

  2. Seb_fan napsal:

    Za prvé jsem nadšen a za druhé tak vyvstává otázka, jestli to nemá co dělat s motory do budoucna. Sauber se přece sám nepožene za Hondou, když by měl reálnou možnost odebírat solidní motory od Ferrari za solidních podmínek. Takže si myslím, že to nakonec dopadne tak, že Wehreinův návrat se odloží minimálně do Ruska, kde Sauber přijde s prohlášením, že on se vlastně Antonio zabydlel, je v lepší kondici než Pascal, kterému by samozřejmě trvalo, než si s autem sedne a tak zůstane do konce sezóny. A tím to bude hotovo. Ferrari udělá Sauberu cenu, přičemž vyplatí Wehrleina ze smlouvy a po 2 sezónách v Sauberu si „rozježděného“ Giovinazziho stáhne do Scuderie. Možná utopie, ale byl bych pro!

Napsat komentář