Giovinazzi zůstává u Sauberu místo Wehrleina

Stejně jako v Austrálii i ve druhém závodě sezony Pascal Wehrlein přepustí své místo třetímu jezdci Sauberu, Antoniu Giovinazzimu. Německý jezdec navíc netuší, jestli se za volant vrátí už v Bahrajnu.

2 Štítky: Antonio Giovinazzi Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 3. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Italský vicemistr GP2 Giovinazzi už debutoval v Austrálii, kde Wehrlein sice absolvoval páteční tréninky, ale posléze oznámil, že do zbytku víkendu nezasáhne následkem zranění. To utrpěl v lednovém závodě šampionů v Miami, kde kolidoval s vozem Felipeho Massy.

Wehrlein vynechal i úvodní týden předsezonních testů, ten druhý ale bez obtíží zvládl. Důvodem, proč německý šampion DTM odstoupil z prvního podniku letošní sezony, byla oficiálně nedostatečná fyzická kondice pro závod. Antonio Giovinazzi nakonec obsadil solidní dvanácté místo.

I přes ujištění ze strany Wehrleina i Sauberu, že v Číně bude za volantem opět německý jezdec, nakonec přichází zcela jiné rozuzlení. Důvod je stejný – nedostatečná fyzická kondice. Wehrlein nyní navíc připouští, že neví, jestli se se Sauberem vrátí už v Bahrajnu, nebo až v Rusku.

Zajímavou myšlenku ohledně absence Wehrleina vyslovil během přenosů z Velké ceny Austrálie expert na formuli 1 a komentátor Josef Král. Podle něj není příčinou jezdecké rošády u Sauber Wehrleinova kondice, ale marketingový boj, kdy se Ferrari snaží skrze Sauber, kterému poskytuje motory, prosadit člena své jezdecké akademie Antonia Giovinazziho.

Příspěvek sdílený GP 24 (@gp_24_gr),

Diskuse k článku

Napsat komentář