Force India je zachráněna, příští rok pro ni bude závodit Lance Stroll

Konsorcium firem, v jejímž čele stojí kanadský podnikatel Lawrence Stroll, syn současného pilota Williamsu Lance, uzavřelo dohodu s nucenými správci. Tahle dohoda má zachránit tým Force India, dostat jej z nucené správy a zachránit zaměstnání více než čtyřem stovkám lidí.

3 Štítky: Force India Lance Stroll Williams Zveřejněno 8. 08 2018 — GPF1.cz

Současně to znamená, že se pro příští sezonu přesune Lance Stroll právě do týmu Force India. Jméno jeho týmového kolegy známé zatím není. Současnými jezdci jsou Esteban Ocon, který je manažersky pod správou Mercedesu, a Mexičan Sergio Pérez. Jeho sponzoři umí týmu přinést ročně kolem 12 milionů liber. Mercedes dodává Force Indii motory a převodovky.

Šéfové Mercedesu v čele s Totem Wolffem budou mít zájem na tom zajistit Oconovi závodní sedačku v některém z týmů. Mercedes dodává motory také Williamsu. Spekulovaný Oconův přechod do Renaultu se nakonec ukázal jako lichá úvaha. Ocon a Stroll jsou dobrými přáteli už z dob, kdy spolu závodili ve formuli 3.

Tým Force India je v nucené správě, může za to Mercedes a Sergio Pérez

Force India se do nucené správy dostala v pátek před GP Maďarska, přispěl tomu také Sergio Pérez, kterému tým dluží a který už nechtěl sledovat, jak se pod vedením Vidjžaje Mallyi tým blíží stejnému osudu, který zažil Manor/Marussia.

Dohoda s nucenými správci znamená, že budou splaceny všechny dluhy a smlouva garantuje také dostatečné investice do techniky tak, aby tým měl nadále šanci bojovat o čtvrté místo v Poháru konstruktérů. Konsorcium tvoří Lawrence Stroll, další kanadský businessman Andre Desmarais, Jonathan Dudman ze společnosti Monaco Sports and Management, přední podnikatel v módě John Idol, investor v oblasti telekomunikací John McCaw Jr, finanční expert Michael de Picciotto a Strollův obchodní partner Silas Chou.

Smlouvu, která znamená odebrání vlastnictví týmu z rukou Vidžaje Mallyi a firmy Orange India Holdings Sarl, pomohl sestavit Otmar Szafnauer.

Znamená to také velký odliv financí od Williamsu, který Lawrence Stroll štědře sponzoroval.

Diskuse k článku

Napsat komentář