FIA donutí Pirelli zjednodušit názvy svých pneumatik

Sláva! Když to nedochází Pirelli, tak se FIA a FOM ve vzájemné spolupráci odhodlali vyzvat Pirelli, aby zjednodušila označení specifikací svých pneumatik. Letos už to zůstane stejné, ale změny, které by vedly k daleko jednoduššími popisu jednotlivých specifikací pneu, by byly zavedeny příští rok.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 24. 05 2018 — GPF1.cz

Pirelli má ve své škále celkem sedm tvrdostí: super-tvrdá, tvrdá, střední, měkká, super-měkká, ultra-měkká, hyper-měkká. Pro každou velkou cenu je vybrána trojice tvrdostí. Může se tak stat, že super-měkká pneu je tou nejtvrdší ze zvolených, což je právě případ letošní GP Monaka.

Pro víkend velké ceny by od příštího roku mělo být použito logické plovoucí označení tvrdá – střední – měkká pneu. Pohyblivé budou i barvy, takže budou k dispozici jen tři. Měnit se pod jednotlivými názvy a barvami bude měnit tedy specifikace. Nápad, který už existuje nějakou dobu, ale až teď se FIA a FOM rozhodli o oficiální žádost, když Pirelli nesáhlo k tomuto kroku samostatně.

Jednotlivé tvrdosti ponesou označení A, B, C, D, a tak dále, takže fanoušek, kterého to zajímá, bude před závodem vědět, že tvrdá pneu je specifikace B, střední pneu specifikace C a měkká pneu specifikace D. Tvrdá, střední a měkká pneu může mít pro jiný závod jiná písmena. Pirelli potvrdilo, že by to neměl být problém.

„Jestli máme dnešní super-měkkou pneu označit červeně, fialově nebo žlutě, to není žádný problém,“ řekl šéf programu F1 Pirelli Mario Isola. Ten očekává, že Pirelli bude příští rok používat pět nebo šest specifikací tvrdosti.

Diskuse k článku

Napsat komentář