Ferrari: Žádné změny nejsou nutné, první polovina sezony byla dobrá

Šéf Ferrari ve formuli 1 Mattia Binotto věří, že se v týmu přes letní přestávku "nic nezmění", navzdory chybám v poslední době a proti Red Bullu se mu nedaří.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 2. 08 2022 — GPF1.cz

Ferrari vstupuje do letní přestávky F1 se ztrátou 97 bodů na Red Bull v čele Poháru konstruktérů poté, co chybná strategie vedla v neděli v Maďarsku k porážce Charlese Leclerca. Leclerc v polovině závodu vedl, ale poté, co se mu nevyplatil přechod na tvrdou směs pneumatik a jeho tempo kleslo, spadl na šesté místo. Týmový kolega Carlos Sainz také vypadl z boje o vítězství a nakonec skončil čtvrtý, protože Ferrari litovalo, že se v chladnějších podmínkách potal s nedostatečnou rychlostí.

Byl to poslední závod, ve kterém se do centra pozornosti dostala strategická rozhodnutí Ferrari, ale šéf týmu Binotto popřel, že by v Maranellu byly potřeba změny.

“Není to otázka smůly a také není co měnit,” řekl Binotto po nedělním závodě. “Vždycky je to záležitost neustálého učení a budování, získávání zkušeností, budování dovedností.

Dnes [v neděli po závodě] je určitě něco, na co je třeba se podívat a pochopit proč. Ale když se znovu podívám na bilanci první poloviny sezony, není důvod, proč bychom to měli měnit. Myslím, že se prostě musíme zabývat tím, co bylo dnes špatně, musíme to pochopit, a pak to řešit a vrátit se ke konkurenceschopnosti v dosavadních 12 závodech [před Maďarskem] a k důvodu, proč by to tak nemohlo být v tom dalším.”

Binotto prohlásil, že Ferrari nemělo v Maďarsku na to, aby vyhrálo bez ohledu na volbu strategie, ale Leclerc zůstal z výzvy k nasazení tvrdých pneu zmatený. Monacký jezdec nakonec zajel ke třetí zastávce do boxů, což způsobilo jeho propad na šesté místo. To znamená, že jeho odstup na Verstappena v čele pořadí šampionátu vzrostl na 80 bodů.

Binotto byl přesvědčen, že Leclerc si bude moci “odpočinout a relaxovat, aby se po letní přestávce vrátil ještě hladovější” a pomohl Ferrari posunout se vpřed a zotavit se z nedávné špatné formy.

“Je naším lídrem, je klíčové, aby pokračoval ve zlepšování sebe sama, zlepšování týmu, krok za krokem, a myslím, aby se na každý jednotlivý závod díval jako na příležitost vyhrát,” řekl Binotto. “Vyhráváme i prohráváme dohromady. Dnes to nebylo nic moc, ale myslím, že je v nás stále velký potenciál a spousta možností.

Musíme se nejprve soustředit na to, abychom pochopili příčiny dnešního dne, vyřešili je a vrátili se ještě silnější.”