Alpine se o Alonsově odchodu dozvěděl až na internetu, týmu o den dřív lhal

Šéf Alpinu Otmar Szafnauer prozradil, že o tom, že Fernando Alonso podepsal smlouvu s Astonem Martin, se dozvěděl, až když si přečetl oficiální tiskovou zprávu.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Otmar Szafnauer Zveřejněno 2. 08 2022 — Jiří Košta

Szafnauer věřil, že jeho tým z Enstone byl na pokraji podpisu Alonsa na novou smlouvu v F1, když se před letní přestávkou blížil konec jednání.

Ale navzdory tomu, že byl Alonsem v neděli večer na maďarské Grand Prix informován, že vše vypadá dobře, Szafnauer řekl, že byl šokován, když si v pondělí přečetl oznámení Aston Martin.

„Bylo to první potvrzení, které jsem měl. Je zřejmé, že když jsme v paddocku, kolují různé fámy a já jsem slyšel fámy, že Aston měl zájem. Jakmile uslyšíte, že je to zajímá, pravděpodobně proběhly diskuse a jsou tu nějaké další náznaky, že diskuse proběhly, jako když ve stejnou dobu vystupují ze stejného motorhomu, všechny tyhle věci jsem viděl.

Ale byl jsem si jistý, že i přes ty diskuse a na průzkumu není nic špatného, ​​že jsme si byli velmi blízcí.

Takže ano, první potvrzení, které jsem měl, byla tisková zpráva. Položil jsem otázku [Alonsovi]. A bylo mi řečeno: ‚Ne, ne, nic jsem nepodepsal.‘ Takže mě to trochu překvapilo.“

Szafnauer na otázku, zda mluvil s Alonsem od oznámení, řekl: „Nemluvil jsem s ním, protože je na lodi, myslím, někde na řeckých ostrovech. Dnes ráno jsem oslovil zaměstnance zde v Enstone. A druhá věc, kterou dělám, je, že s vámi dělám rozhovor. A včera jsem zavolal spoustě možných kandidátů na místo.“

Szafnauer řekl, že Alpine a Alonso se téměř dohodli na prodloužení smlouvy 1+1, které by Španělovi zaručilo místo na rok 2023 s možností opce na rok 2024 a dále.

Rozumí se, že jedním z prvků, který byl ústředním bodem Alonsových budoucích myšlenek, bylo zůstat v F1 co nejdéle, protože cítil, že pouhý závazek na jeden rok nestačí.

„Bylo tam jen pár menších bodů, které byly nevyřešené, protože řekl, že se nám jeho právník ozve. Věřil jsem, že tomu tak je. A pak, než odešel, jsem mu potvrdil, že brzy podepíšeme smlouvu. A on řekl: Jo, nebojte se, s nikým jiným jsem nepodepsal.

Budeme v tom pokračovat v příštích pár dnech. Nabízeli jsme dohodu jedna plus jedna. A diskutovali jsme s Fernandem. Ale myslím, že chtěl více jistoty nezávisle na výkonu: ‚Chci zůstat déle.‘ A myslím si, že to bylo jádro postupu jedna plus jedna na rozdíl od dvou plus jedna nebo tři plus jeden nebo tři roky.“

Mercedes chystá použít platformu MMA v takzvané Entry Luxury lineup