Ferrari přišlo o jednoho z významných konstruktérů

Několik dní po neúspěšném začátku sezonyk 2023 přišlo Ferrari o vedoucího technického pracovníka, který se podílel na konstrukci vozu SF-23.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 11. 03 2023 — GPF1.cz

Francouz David Sanchez odstoupil z pozice vedoucího oddělení koncepce vozů ve Ferrari, kde strávil více než 10 let. Podle zdrojů italských médií je důvodem jeho odchodu špatný výkon vozu SF-23, který měl zlepšit nedostatky, jež se vyskytovaly u vozu F1-75.

Místo toho Charles Leclerc odstoupil, když se během GP Bahrajnu pohyboval na třetím místě, a Carlos Sainz skončil čtvrtý poté, co ho předjel Fernando Alonso s Aston Martinem.

Stalo se tak poté, co tým provedl na Leclercově voze preventivní změny řídicí elektroniky a úložiště energie, které už byly druhou z povolených komponent pohonné jednotky. Třetí by v budoucnu znamenala penalizaci 10 míst na startovním roštu.

Sanchez byl jedním z hlavních pracovníků, kteří pracovali po boku bývalého šéfa týmu Mattii Binota, který hrál klíčovou roli při návratu formy týmů v roce 2017.

Odchod tak klíčové postavy týmu v době, kdy stojí před úkolem vymyslet, jak zmenšit odstup od Red Bullu, není zdaleka ideální. Zatímco některé zdroje naznačují, že důvodem jeho odchodu jsou neuspokojivé výkony vozu, jiné se domnívají, že Sanchez dostal nabídku do budoucna v konkurenčním týmu.

Před svým působením ve Ferrari pracoval v McLarenu jako aerodynamik. Sanchez by před nástupem do jiného týmu musel absolvovat dovolenou v důsledku konkurenční doložky.

Šéf týmu Frederic Vasseur je přesvědčen, že jejich koncepce vozu může fungovat, a zároveň upozorňuje, že tým potřebuje “jasnou představu” o tom, kde se mu po Leclercově vypadnutí nedaří.