Logan Sargeant osobně o své premiéře ve formuli 1

Debutant Logan Sargeant se pro oficiální web F1 rozpovídal o své premiéře ve fomuli 1.

Štítky: Logan Sargeant Zveřejněno 11. 03 2023 — GPF1.cz

“První závodní víkend F1 jsem si užíval každou vteřinu. Kdybyste mi dali takový víkend předtím, než se to stalo, řekl bych ano. Mít hladký závod, od zastávek v boxech až po virtuální Safety Car, a skončit na 12. místě mi dává dobrý základ, se kterým mohu pracovat.

Stále si přeji, abych se dostal do Q2, to byla trochu promarněná příležitost. Zajel jsem úplně stejný čas jako Lando Norris na 15. místě, ale protože jsem zajel čas až za ním, zařadil jsem se za něj a byl jsem vyřazen. Mám pocit, že jsem do kvalifikace nevstoupil úplně správně. Naše auto bylo dost dobré na to, abychom se dostali do Q2. V tu chvíli jsem nevěděl, že tomu tak je, takže jsem do toho šel trochu agresivněji, než jsem měl.

Trochu moc jsem tlačil na pilu, zejména v prvním kole, což mi neposkytlo tak dobrou referenci pro druhé kolo, kdy jsem to opravdu potřeboval. To je mentální přístup, který musím trochu změnit. Alespoň mám nad čím přemýšlet směrem k dalším závodům.

Celkově se víkend vydařil tak, jak jsme z mého pohledu mohli doufat. Tým také překonal to, co očekával. Když jsme do víkendu vstupovali, mysleli jsme si, že budeme nejpomalejším týmem, takže když vidíme, že Alex získal bod a že jsme oba byli rychlí v kvalifikaci, dává nám to motivaci, že tým je dobrým příslibem a že máme dobré základy, na kterých můžeme stavět. Doufejme, že se budeme stále zlepšovat.

Rozhodli jsme se zůstat v Bahrajnu mezi předsezónním testem a prvním závodem sezóny. Počasí je skvělé a vytváří výborné podmínky pro trénink. Měli jsme štěstí, že jsme měli u hotelu pláž, takže můj trenér Ben Jacobs a někteří z obsahového týmu vyrazili na písek a zahráli si volejbal. Nemůžu říct, že je to můj nejsilnější sport! Ale bylo skvělé strávit čas s kluky, se kterými budu letos trávit hodně času.

Předsezóna byla hektičtější než to, co jsem dříve zažil v jiných závodních kategoriích. Na přípravu na první závod je zkrátka potřeba udělat mnohem více práce.

Dostal jsem se do bodu, kdy jsem si říkal: “Dobře, teď už chci jenom jezdit!”. Byla to skvělá zkušenost projít si celým procesem, trávit čas s týmem v továrně, budovat svůj trénink s Benem, sčítat hodiny na simulátoru a pracovat s médii a našimi partnery. Tým odvedl úžasnou práci, pokud jde o přípravu na můj debut. Opravdu jsme nenechali kámen na kameni. Letos jsem strávil hodně času v továrně a loni jsem strávil spoustu času na trati, včetně možnosti jet v prvním tréninku v každé ze čtyř závěrečných Grand Prix.

V týmu jsem se cítil velmi dobře, cítil jsem se jako součást rodiny a to okamžitě zmírnilo tlak.

Také jsem neměl žádná očekávání – od sebe, od auta, od ničeho. Šlo o to tam jet, jet co nejrychleji, snažit se odvést co nejlepší provozní výkon a naučit se co nejvíc. Díky tomu jsem se během víkendu cítil uvolněněji, i když to byl můj první závod v F1, což byl upřímně řečeno příjemný pocit.

Bylo úžasné poznat našeho nového šéfa týmu Jamese Vowlese, který nastoupil teprve před několika týdny. Přinesl do týmu novou energii. Poprvé jsem se s ním setkal teprve na testu, ale byl mi velmi nápomocný a během prvního víkendu mi dal spoustu rad. Podle toho, co mohu říct, zapadl do týmu velmi dobře. Doufám, že v tomto růstu budeme společně pokračovat.

Po návratu z Bahrajnu bylo skvělé poprvé po dlouhé době spát ve vlastní posteli. Tento týden jsem trénoval každý den, abych udržel tempo. Nejdříve byl v simulátoru Alex a ve čtvrtek jsem pak přišel na řadu já. Soustředil jsem se na práci na nastavení pro závod v Saudské Arábii příští víkend.

Tento týden tu byla i moje máma, takže bylo úžasné strávit s ní čas, než v úterý odletím do Džiddy.

Po tak skvělém víkendu v Bahrajnu se už nemůžu dočkat, až se vrátím za volant.

Váš Logan Sargeant”