Ferrari může Micku Schumacherovi víc uškodit, než pomoci

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve varuje Micka Schumachera, člena akademie Ferrari. Pokud prý není dost rychlý, měl by se raději sebrat a jít domů. Velké jméno jako Ferrari totiž může paradoxně zničit jeho slibnou kariéru.

Štítky: Ferrari Jacques Villeneuve Mick Schumacher Zveřejněno 7. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Právě teď využívají jeho jména,“ tvrdí Villeneuve o Scuderii. „Ale pokud není skutečně hodně rychlý, zničí ho to. Až donedávna kolem něj nebyl takový humbuk, ale ty časy jsou pryč. Všichni budou až do extrému sledovat cokoliv, co udělá.

Pokud není dost rychlý a udělá chyby, vyslechne si tvrdou kritiku. Bude se s tím muset vypořádat, nebo jít domů, není nic mezi tím,“ má jasno Kanaďan. Ten v roce 1997 svedl tvrdou bitvu o titul s Mickovým otcem Michaelem, o němž si myslí své.

„Michael měl absolutní nedostatek respektu k ostatním závodníkům a tomu, o čem je závodění. Odstartoval tak novou éru, kdy se každý začal chovat stejně. Koukal jsem se letos na závody F2 a F3; je až s podivem, že nemáme každý rok několik úmrtí.

V F1 se chová skoro každý bezohledně. Mění stopu, když brzdí – takové věci by se dělat neměly. Jedinou výjimkou je Lewis Hamilton, zatím neudělal nic za hranou. Na trati je gentleman. Je rychlý, ale jezdí čistě.“

Diskuse k článku

Napsat komentář