Vettel: Nelíbí se mi to, ale někdy jsou ostatní jezdci lepší než já

Pilot Ferrari má po slabším začátku sezony o čem přemýšlet. V nedávných rozhovorech působí Vettel skoro až filozoficky: například úvahami o rychlosti dnešní doby a přiznáním respektu k ostatním pilotům, zejména Lewisi Hamiltonovi.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 7. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Existují minimálně dva úhly pohledu, jak se na tyto komentáře dívat. Zdá se, že Vettel lidsky vyzrál a v hlavě to má srovnané. Na druhou stranu, některé jeho komentáře působí trochu poraženecky, posuďte sami.

„Vím, že jsem porazitelný. Jsou dny, kdy jsou ostatní lepší. Nelíbí se mi to, ale je to tak,“ přiznává pilot Ferrari. Toho mrzí, že lidé pohlíží jen dopředu a nejsou schopni moc chválit.

„Rychlost našich životů neumožňuje reflexi situace a obdiv. Vše je rychle zapomenuto, hned se píše další příběh. Příliš mnoho času trávíme tím, že si stěžujeme. Jen málokdy někoho chválíme.“

Vettel se dále vyznal například z toho, že chová respekt obzvláště k Lewisi Hamiltonovi. „V určitém okamžiku mi to docvaklo. Není to tak, že bych ostatní závodníky nerespektoval, ale u Lewise cítím, že je to vzájemné. Uznávám dobrý výkon. A když z jakéhokoliv důvodu nevyhraji já, ale někdo jiný, mělo by se to respektovat,“ má jasno Němec.

Vettel se musí vzpamatovat ze slabšího úvodu sezony.

Diskuse k článku

Napsat komentář