Ferrari chystá velkou technickou aktualizaci pro boj s Red Bullem

Pro nadcházející víkend v Barceloně připravuje Maranello velmi důležitá vylepšení. Velkou změnou má být nová podlaha, která by měla ztlumit poskakování monopostu a také by měla umožnit nastavení nižší světlé výšky.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Red Bull Zveřejněno 14. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Ferrari bylo v posledních dvou závodech poraženo Red Bullem. Rudí býci už v Imole nasadili nové díly, které fungují a přidaly vozu pár desetin. Italská je se svými vylepšeními prozatím pomalejší, už v Barceloně má na vůz přijít velký balík úprav.

Po zlepšení už volal i Charles Leclerc a není se čemu divit. V posledních dvou závodech ztratil lídr šampionátu na Verstappena už 27 bodů a v poháru konstruktérů je Maranello vpředu už jen o zanedbatelných 6 bodů.

Red Bull má tak díky svým upgradům momentálně lepší monopost, kterým se rychle dotahuje na špičku a pro Ferrari je kriticky důležité nasadit podobně velká zlepšení, chce-li v souboji o titul zůstat i ve zbytku sezony.

„Teď je řada na nás, abychom pro další závody přivezly důležitá vylepšení. Doufám, že náš balíček, který vezeme do Barcelony bude správně fungovat a pomůže nám náš vůz posunout zase o něco dál,“ uvedl šéf týmu Mattia Binotto.

Není překvapením, že Ferrari veze nové aktualizace ‚až‘ do Barcelony, okruh je v Evropě a blízko továrnám jednotlivých týmů. Je správné předpokládat, že do Barcelony tak upgrady přiveze drtivá většina týmů, včetně Red Bullu.

Na straně druhé, Ferrari zatím těží z nespolehlivosti rudých býků a ze svého standardně rychlého monopostu. Italská mašinérie byla rychlostně konkurenceschopná zatím v každé kvalifikaci a pravidelně se umístila na stupních vítězů.

Po dvou porážkách v řadě tak situace u Ferrari rozhodně není katastrofická a upgrady, které Maranello nasadí v nejbližších závodech, mohou tým opět posunout a mohou mít i větší efekt než právě rychlý vývoj u Red Bullu.

„Red Bull je v tomto ohledu velmi známý a dobrý. Dokáží svůj monopost vyvíjet opravdu rychle, ale tímto tempem a s rozpočtovým stropem nemohu tuto laťku držet po celou sezonu. My se soustředíme na svou práci a na konstantní vývoj.

Může se stát, že v jeden moment budou na hoře oni (Red Bull) a v druhý zase my a možná bude tato vývojová válka trvat celou sezonu. V průběhu roku ale očekávám, že si budeme pořád velmi blízko,“ předpovídá šéf Ferrari.

Se slovy svého šéfa souhlasí také aktuální lídr šampionátu Charles Leclerc. Monačan už po Velké ceně Miami avizoval, že je nutné v dalších závodech nasadit očekávané upgrady. Ty nakonec přijdou a podle pilota Ferrari výrazně pomohou posílit celkovou formu F1-75.