Fernando Alonso rozhodně nekončí

Fernando Alonso se kategoricky postavil proti zvěstem, že by měl z formule 1 ve stínu špatné formy týmu McLaren Honda odejít. Dvojnásobný mistr světa prohlásil, že to "rozhodně není pravda".

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 6. 04 2017 — Tomáš Richtr

Vstup Hondy do třetího roku partnerství s McLarenem je definitivně zklamáním. Zatímco se očekával výkonnostní krok vpřed, opak je spíše pravdou. Fernandu Alonsovi na konci letošní sezony končí tříletá smlouva. Také proto někteří předpovídají, a mezi nimi je například bývalý pilot F1 Mark Webber, že Alonso z formule 1 odejde.

„Ne, rozhodně to není pravda,“ reagoval na Webberova slova Alonso. „O těch slovech jsem slyšel, je to normální. Bývalí piloti mluví a já o sobě slýchávám hodně také ze Španělska. Jakmile nějaký ex-pilot nebo motocyklový závodník udělá rozhovor, vždy se to stočí na Alonsa a jak těžká situace pro něj je.

O všech se mluví, že ke mně jako osobě mají blízko a skoro to vypadá, jako kdybych měl deprese! Ale tak to není.

Formuli 1 dávám všechno a jsem připraven nejlépe za celou kariéru. Ano, je pravda, že tým teď není moc výkonný. Neexistuje řešení ze dne na den, musíme prostě dál tvrdě makat. Také tým ode mě očekává extra výkony, extra nasazení. Všechny předpovědi nám dávaly najevo, že budeme v Austrálii poslední a chvíli před cílem jsem jel desátý. A pokud v Číně budou předpovídat, že budeme poslední, tak doufám, že Alonso bude na bodech.“

Fernando Alonso svůj závod v Melbourne popsal jako „pravděpodobně svůj nejlepší výkon v životě“, ale musel odstoupit kvůli problémům s brzdami.

„Myslím, že selhaly přední brzdy a poškodily kousek bočnice a taky podlahu. Ale jen na jedné straně, takže jsem musel odstoupit,“ dodal Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář