Týmové rozkazy ano, role dvojky za žádnou cenu

Valtteri Bottas chce s Mercedesem vítězit. Chce ovládnout Šampionát jezdců. Zároveň je ale připraven plnit týmové rozkazy. Roli dvojky však stále popírá.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 6. 04 2017 — Josef Nekvinda

Finský pilot si ve službách Mercedesu odbyl ostrou premiéru teprve nedávno. A nutno uznat, že si vedl slušně. Po odchodu Nika Rosberga se ale stále notně diskutuje nad tématem – jakou, že to vlastě Valtteri Bottas v týmu plní roli. On sám se hájí tím, že žádnou podobnou, kterou by jen kryl záda Lewise Hamiltona. Nálady týmové dvojky prý proto nelze očekávat. Nicméně nyní se vyjádřil i v tom smyslu, že pokud přijdou od týmu jasné pokyny, je připraven je ochotně plnit.

Podle odborníků mnohé naznačil už úvodní závod v Melbourne, kde se prý Bottas musel přizpůsobovat. On sám to popírá. „Máme v tom jasno od samého začátku, že já i on spolu budeme závodit za každé situace. Pouze v případě různých strategií nebo problémů mohou přijít týmové pokyny,“ prozrazuje Bottas.

„Obecně vzato máme povoleno mezi sebou závodit, jak chceme, ale musí to být čestné a bez vzájemné kolize. Naší filozofií je závodit, a tak by to obecně mělo být. Vždy když přijde příkaz pustit svého kolegu před sebe, je to to nejhorší, co můžete slyšet. Vždy to ale má své opodstatnění a vysvětlením je také přítomnost Poháru konstruktérů. Mým cílem je dlouhodobá budoucnost s Mercedesem a vždy jsem byl loajální k týmům, pro které jezdím,“ uvádí dále Bottas, který je tedy připraven zařídit se podle nastalé situace.

Další zastávkou je nyní Čína, kde Mercedes doufá, že uzme první vítězství a převezme otěže týmové soutěže. Z pohledu seveřana jsou cíle opět poněkud skromnější. Stále si prý totiž musí osvojit spoustu věcí.

„Cítím se dobře. Cítím, že jsem součástí týmu a všechno okolo týmu je skvělé, ale stále jsem nedosáhl bodu, kdy bych mohl říci, že se u tohoto týmu nemohu nic nového naučit. I když už jsem mnohem jistější, tak je tu okolo stále strašně moc nových věcí.

Pro nás jako tým je důležitější, abychom dostali oba své vozy před Ferrari. Musíme se dostat na první místo v šampionátu konstruktérů, což je primární cíl. Jako pilot chci urvat každou možnou pozici, i když na přede mnou bude Lewis,“ přibližuje svou i týmovou situaci finský pilot.

Diskuse k článku

Napsat komentář