Domluveno: Racing Point se může jmenovat Aston Martin přinejmenším 10 let

Prostřednictvím nové kapitálové investice automobilka Aston Martin posílí své zaměření na formuli 1 poté, co Lawrence Stroll a jeho konsorcium do Aston Martinu postupně napumpuje půl miliardy liber.

Štítky: Aston Martin Zveřejněno 31. 01 2020 — Tomáš Richtr

Aston Martin je firma obchodovatelná na londýnské burze, takže veřejné a detailní musí být také informace související s novým kapitálovým vstupem. Konsorcium vedené Lawrencem Strollem, který nyní vlastní tým F1 Racing Point s jezdci Sergiem Pérezem a synem Lancem, získá dvacetiprocentní podíl v Aston Martinu a Lawrence Stroll místo ve správní radě.

V prohlášení se uvádí, že „zvýraznění přístupu“ k formuli 1 je považováno za „důležité“. Také proto se počínaje rokem 2021 tým Racing Point F1 přejmenuje Aston Martin F1. Tato dohoda je uzavřena přinejmenším na 10 let. Součástí dohody jsou také sponzorské aktivity.

Aston Martin potvrdil, že letos bude partnerství s Red Bullem pokračovat.

Red Bull sám vzápětí potvrdil, že partnerství s Aston Martinem ale na konci sezony skončí. Red Bull tak uvolnil Aston Martin z dohody o exkluzivní spolupráci ve formuli 1.

Přidružená společnost Red Bull Technologies současně potvrdila pokračování spolupráce na vývoji hyperauta Aston Martin Valkyrie, které ve své závodní verzi nastoupí také do závodů 24 hodin Le Mans. První dodávku 150 kusů Red Bull očekává na konci tohoto roku.

Vítání sezony – předsezonnní akce komentátorů přenosů F1

Definitivně tak padá dříve diskutovaná možnost, že by se Lawrence Stroll dohodl na převzetí týmu F1 Mercedes s jeho současným spolumajitelem a šéfem Totem Wolffem. Očekávání znalců zákulisí jsou navíc taková, že Mercedes ve formuli 1 zůstane i po letošní sezoně.

Aston Martin měl jepičí život ve formuli 1 v letech 1959 a 1960, ale ve čtyřech závodech pro něj jezdil Američan Carroll Shelby, jedna ze dvou hlavních postav aktuálního filmu Le Mans ’66. Shelby sám vyhrál Le Mans v roce 1959, než závodnickou kariéru ukončil.

Carroll Shelby, Aston Martin DBR4/250 – Aston Martin 2.5 L6
Velké cena Velké Británie 1959

Diskuse k článku

Napsat komentář