Bývalý pilot F1 Robert Wickens vážně zraněn při havárii v IndyCar

Během závodu americké formulové série IndyCar došlo k hrozivě vypadající havárii v úvodu závodu v Pocono 500 v Pensylvánii. Kanaďan Robert Wickens byl letecky převezen do nemocnice. Wickens má zlomené obě nohy a ruku a poraněnou páteř. Podrobní se nejspíše několika operacím. Robert Wickens v roce 2011 nastoupil do pátečního tréninku GP Abú Dhabi 2011 za tým Marussia. V listopadu testoval na stejném okruhu pro týmy Marussia a Renault.

Štítky: Bezpečnost IndyCar Zveřejněno 19. 08 2018 — GPF1.cz

Zatímco formule 1 řeší marginálie typu Halo / Svatozář, v Americe se nadále závodí bez takové ochrany na vysokorychlostních okruzích. Před sedmi lety při podobné havárii zemřel Brit Dan Wheldon. Před třemi lety zahynul jeho krajan a bývalý pilot formule 1 Justin Wilson.

Druhým účastníkem nehody byl Ryan Hunter-Reay, který byl po ošetření na okruhu uvolněn, stejně jako bývalý pilot F1 Takuma Sato. James Hinchcliffe se z auta dostal sám, ale ve velkých bolestech a zůstává v péči lékařů. Stejně jako Pietro Fittipaldi, Emerson , který se do závodění vrátil nedávno poté, co v květnu utrpěl zlomeninu nohy během závodu Mistrovství světa vytrvalostních závodů ve Spa-Francorchamps.  Závod v Poconu byl mezitím restartován.

Diskuse k článku

Napsat komentář