Detaily zranění Pascala Wehrleina

Pascal Wehrlein se vrací do kokpitu závodní formule pro nadcházející Grand Prix Bahrajnu. Ke konci se tak chýlí řada spekulací, která Wehrleinovu absenci měla za politicky motivovanou. Tedy že Mercedes se přetahuje s Ferrari o to, zda v kokpitu Sauberu bude sedět Pascal Wehrlein nebo Antonio Giovinazzi.

2 Štítky: Pascal Wehrlein Zveřejněno 12. 04 2017 — Tomáš Richtr

Na světlo světa se dostaly konkrétní detaily Wehrleinových zranění, která utrpěl při havárii během Závodu šampionů. Podle těchto informací neutrpěl Wehrlein žádnou zlomeninu páteřního obratle. Došlo ale k vlásenkovým trhlinám u řady hrudních obratlů, v oblasti krční páteře, ale také v oblasti bederní páteře.

Problematické se ukázaly také stlačené meziobratlové ploténky, které, když jsou zhmožděné, umí také bolet.

To vše si žádá klid a čas pro rekonvalescenci, ne náročný fyzický trénink. Je-li Pascal Wehrlein připraven v Bahrajnu nastoupit, musí si být jist, že tentokrát je už vše v pořádku.

Ve světle těchto informací je ale o to více překvapující, že Wehrlein dostal od lékařů zelenou ke startu do velké ceny. S takovými poraněními páteře je jízda ve voze F1 velmi riskantní. Milovníkům konspiračních teorií určitě přijdou vhod také dvě havárie Antonia Giovinazziho během Grand Prix Číny, které budou tým Sauber něco stát. Pascal Wehrlein má více zkušeností coby pilot F1 a právě takové zkušenosti se týmu Sauber nyní hodí více než kdy dřív.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Detaily zranění Pascala Wehrleina”

  1. INF_11 napsal:

    Myslím že Giovinazziho nehody minulý víkend trošku přispěli…

  2. krakra napsal:

    Podle mě kecy, ta nehoda nebyla nikterak velká.

Napsat komentář