McLaren zvažuje IndyCar i Le Mans. Problém pro F1?

McLaren zatím nastoupí jen do jediného závodu formulového seriálu IndyCar, vlajkové lodi Indy 500 o posledním květnovém víkendu. Nevyloučil ale, že by v budoucnu založil plný IndyCar program a závodit by v budoucnu chtěl také v Le Mans.

2 Štítky: McLaren Motorsport Zveřejněno 12. 04 2017 — Tomáš Richtr

Ačkoli není pochyb o tom, že kdyby měl Fernando Alonso reálné šance na titul, Grand Prix Monaka by nevynechal a v legendárním závodě 500 mil Indianapolis nenastoupil, beztak se jedná o velmi zajímavé sdělení. Mediálně zpráva o tom, že dvojnásobný šampion preferuje Indy 500 před GP Monaka, není pro F1 dvakrát lichotivá. Jeden z velkých vlastníků McLarenu Mansour Ojjeh, který se v nedobrém rozešel s dalším spoluvlastníkem Ronem Dennisem, nadšeně hovoří o možnostech založit celosezónní programy IndyCar a Le Mans.

Ačkoli tovární programy Le Mans jsou také velmi nákladné, pořád se to nedá srovnávat s rozpočtovou úrovní předních týmů F1. Slova Mansoura Ojjeha mohou být vzkazem směrem k vedení F1, že je potřeba situaci v seriálu ekonomicky vyrovnat.

„Na Indy 500 jsem se byl podívat a odjel jsem odtamtud enormně nadšený,“ řekl Mansour Ojjeh. „Velikost této události je obrovská a je to skvěle zorganizovaný závod. Byl jsem také osloven obrovským nadšením stovek tisíců fanoušků. Moc mě těší, že startujeme novou éru IndyCar více než 30 let po našem vítězství (v 70. letech dohromady třikrát vyhráli Mark Donohue a Johnny Rutherford), tentokrát s týmem Andretti Autosport a Hondou.

Letošní Indy 500 bude jediným závodem, do kterého nastoupíme, ale možná to v příštích letech zopakujeme a je dost dobře možné, že zahájíme plný tovární program McLarenu pro IndyCar. Uvidíme. Stejně tak můžeme nastoupit do 24 hodin Le Mans. V roce 1995 jsme tam vyhráli s vozem McLaren F1 GTR. Ale abychom si to vyjasnili: žádné pevné plány v současnosti neexistují.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren zvažuje IndyCar i Le Mans. Problém pro F1?”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    Moc díky za upozornění na překlep!

    Jirx:
    McLaren F1 GTR vyhrál Le Mans v roce 1995, ne v 1991.

  2. Jirx napsal:

    McLaren F1 GTR vyhrál Le Mans v roce 1995, ne v 1991.

Napsat komentář